ВИКОНАННЯ ПАРКЕТНИХ РОБІТ ПІД КЛЮЧ З ГАРАНТІЄЮ
    Завантажити ПРАЙС - ЛИСТ  
Іван

моб.т.: (067) 900-20-66, (063) 434-01-74; тел/факс.: (032) 252-27-40;

e-mail: ivan_parket@ukr.net


∙ Монтаж фанери

Укладання паркету

∙ Шліфування звичайне (барабанного типу)

∙ Екстра шліфування (плоскошліфувальна)

Шпаклювання паркету

Лакування паркету

Набивання плінтусів

∙ Укладання паркету еліт-класу (художньої роботи)


ТЕХНОЛОГІЯ УКЛАДАННЯ ПАРКЕТУ

1.Підготовка основи під паркет

Перед тим, як приступити до укладання паркету, необхідно грамотно оцінити якість основи.

У першу чергу, основа під паркет повинна бути рівна і чиста. Допустиме відхилення від рівня - 2мм на довжині 2м. Це може бути поверхня, зроблена з цементу або сучасної модифікованої суміші. Укладання паркетуможе проводитись і по дерев’яній снові, зробленої із шпонованої дошки, прикріпленої до лаги або вологостійкої фанери.

Основа має бути достатньо міцною і однорідною.У процесі експлуатації у паркетній підлозі виникають досить серйозні напруги внаслідок зміни мікроклімату в приміщенні ( наприклад, початок і кінець опалювального сезону). У тому випадку, коли основа не досить міцна, або має шарувату структуру, вертикальна складова напруги, що виникла в паркеті, може призвести до "підриву" паркетної підлоги.

Основа під паркет повинна бути сухою. Високу вологість можна вважати лютим ворогом дерев’яної підлоги. Насамперед тому, що дерево в силу своїх природних особливостей дуже різко реагує на вологість. Так, наприклад, якщо укласти паркет на вологу основу. то через деякий час він "підніметься" і усунути цей дефект можливо буде лише шляхом повного демонтажу паркетної підлоги. Тому, перед укладанням паркету, необхідно перевірити вологість основи за допомогою спеціальних контролюючих приладів (вологість не повинна перевищувати 5%). Особливо, це стосується цементної основи, якій потрібно довготривалий термін висихання ( при товщині стяжки 4-5см термін висихання 4-5 тижднів, при більшій товщині - фаза висихання значно збільшується).

2.Укладання вологостійкої фанери

Після того, як поверхня вирівняна, тоді настилають фанеру, завдяки чому забезпечується більш висока надійність конструкції.

Використання вологостійкої фанери дозволяє:

·         гарантовано забезпечити необхідну міцність основи;

·         отримати максимально рівну основу порівняно із цементною стяжкою і самовирівнюючими матеріалами;

·         зберегти паркет від завчасного відриву від стяжки (у зв’язку із швидким руйнуванням верхнього шару стяжки під дією перемінних навантажень з-за постійних мікродеформацій  деревини);

·         зберегти більш довший термін експлуатації паркетних планок, які в даному випадку безпосередньо контактують з деревом. а не з мінеральними матеріалами (наприклад,  цементно-пісочною стяжкою);

·         збільшує теплоізоляцію підлоги.

Для виготовлення гідроізоляційного шару необхідно вилити мастику на цементну стяжку і вирівняти за допомогою шпателя шаром товщиною 1-2 мм. За консистенцією мастика повинна бути достатньо тягучою і, будучи гідроізоляційним шаром, не пропускати вологу з цементної основи.

На шар мастики укладаються листи вологостійкої фанери. Вони повинні бути хорошої якості, без розшарування. Оптимальна товщина 8-12 мм. Зазор між листами фанери повинен складати 10мм, а компенсаційний зазор між фанерою і стіною 20 мм. Фанера послідовно укладається і закріплюється до цементної стяжки спеціальними дюбелями за допомогою пневматичного пістолета. Покладена фанера шліфується і укладається паркет.

 

3.Укладання паркету

Паркет, як і будь-яка інша деревина, гідроскопічний (тобто схильний вбирати вологу). Його не можна транспортувати під час випадання опадів, а також у відкритому транспорті. Під час ремонтних робіт повітря в приміщенні, звичайно, насичене вологою. Тому, паркет укладають тоді, коли закінчені всі ремонтні (бетонні, штукатурні)  роботи, і тільки після цього доставити паркет у сухе і чисте приміщення, призначене для укладання. Рекомендована температура в приміщенні при укладанні паркету 18-25°С; вологість -  45-60%. Перед укладанням протягом не менше 14 днів витримайте паркет у приміщенні, звільнивши його від упакування. забезпечивши оптимальну вологість і температуру повітря. Це необхідно, щоб збалансувати вологість паркетних планок і повітря в приміщенні, тим самим уникнути його деформації після укладання.

Існує три основні схеми укладання паркету:

·         Укладання паркету безпосередньо на цементну основу.

·         Укладання паркету на чорнову підлогу.

·         Укладання паркету на цементну основу через фанеру.

Найбільш поширений є спосібукладання паркетуна цементу основу з використанням фанери. При цьому на підготовлену основу укладаються листи фанери. Фанеру укладають із зсувом стиків (так званий дискретний метод укладання) із зазором між листами в 5 мм.Листи приклеюються до попередньо погрунтованої основи і додатково притискаються дюбель-цвяхами. Фанера повинна бути вологостійкою і мати товщину 2/3 від товщини паркету. Після повної кристалізації клейового шару (залежно від типу використаного клею від 2 до 7 днів) фанера шліфується і настиляють паркет.

Необхідно відмітити, що укладання паркету лише на клей недостатньо для хорошої якості. Клей має термін полімеризації, під час якого паркетини повинні бути рівномірно прижаті до підлоги. Для цього їх прикріплюють цвяхами.

Між паркетною підлогою і стінами (для будь-якого варіанту укладання) на всю товщину підлоги залишають компенсаційний проміжок 1 - 1,5 см, який можна заповнити еластичним (силіконовим) герметиком.

Основні рекомендації при укладанні штучного або художнього паркету:

·         Вологість паркету повинна бути в межах 9 -13%.

·         Після завезення паркету, дати йому відлежатися на об’єкті протягом 6 днів для прийняття вологих параметрів приміщення.

·         Паркет повинен відповідати ГОСТ, мати якісні геометричні параметри.

·         Перед укладанням паркету на фанеру потрібно пошліфувати.

Користуйтеся послугами тільки досвідченних професіоналів-паркетників. Пам’ятайте, що яке би красиве та досконале дерево Ви не купували, це ще напівфабрикат, який потрібнодовести до готового вигляду.

 

4. Шліфування паркету

Після закінчення процесу укладання паркету настає надзвичайно відповідальний етап технологічного процесу - шліфування, яке виконують через 2-3 дні після укладання паркету. Шліфування проводять за допомогою спеціальних машинок, до вибору яких слід підходити з великою відповідальністю. Існує кілька видів шліфовочних машинок: барабанні, плоскошліфувальні, кутові. Всі ці машинки відрізняються конструкцією робочого вузла.

Виконується дана операція в два етапи:

·         шліфування барабанною машинкою для вирівнювання паркету;

·         шліфування плоскошліфувальною машинкою для ідеально рівної і чистої поверхні.

Для шліфування кутів і підлоги біля стіни використовують кутову шліфувальну машинку.

Перед остаточним шліфуванням виконують шпаклювання, тобто заповнюють щілини між паркетинами. Потім паркет ще раз шліфують.

 

5. Лакування паркету

Лакування - завершальний етап в укладанні нового паркету або після реставрації старої підлоги. Від якості лакування багато в чому залежить термін служби підлогового покриття. Перед тим, як приступати до покриття лаком, паркетна підлога потребує грунтування. Грунтовка запобігає впитуванню лаку в дерево, що дозволяє не лише зменшити кількість лаку, але й захистити паркет від дії лакового покриття.

Після цього приступають безпосередньо до лакування паркету. Лак захищає паркет від проникнення вологи, а також сприяє захисту від механічного стирання. Кількість шарів лакового покриття може становити від трьох до дев’яти. Велика кількість шарів лаку додає паркету додатковий блиск. створює відчуття глибини лакового покриття. Кожен шар бажано наносити валиком, і після нанесення дати лаку достатній час для висихання. Лак можна вибрати глянцевий або матовий.

Глянцевий лак має гарний блиск, підкреслює природну структуру дерева, робить кімнату більш світлою. Але на такому паркеті будуть більше помітні вм’ятини, царапини і осідання пилу. Матовий лак стане в пригоді втому випадку, коли необхідно "охолодити" і без того яскравий орнамент на паркеті. Крім того, приміщення з паркетом, покрите матовим лаком, виглядає більш затишним.

Основні рекомендації при лакуванні паркету:

·           При роботі з водними лаками вологість у приміщенні повинна бути 50-70%, вологість паркету не повинна перевищувати 12%, температура в приміщенні 15-24°С.

·         Наносити лак потрібно спеціальними фірмовими інструментами (валик, аплікатор, пензель, шпатель).

·         Лак бажано наносити на попередньо погрунтовану поверхню. Грунт повинен бути цього ж самого виробника, що і лак.

·         Проводити міжшарове шліфування лаку.

·         Перед лакуванням, приміщення очистити від пилу (пилосос, волога ганчірка).

·         Наносити не менше трьох шарів лаку, оптимально 4-5 шарів. Щоб домогтися дзеркальної поверхні потрібно нанести 6-7 шарів.

·         Повна кристалізація лаку 6-7 днів.

Від правильного вибору паркетного лаку залежить зовнішній вигляд і термін експлуатації паркету. Лакування паркету - це 70% успіху паркетних робіт. Ми рекомендуємо використовувати лише якісні лаки світового виробництва, наприклад фірми   "TOVER", "BONA"та ін.

1  2 ►►