Чи варто обирати екзотичний паркет?

Екзотичний Паркет

В наші дні екзотичний паркет не менш популярний за класичний паркет з українських порід дерева. Тому, я думаю, варто буде все детально пояснити моїм клієнтам та простим користувачам сайту всі плюси і мінуси екзотичної підлоги. 

Під екзотичним зазвичай мається на увазі  паркет, виготовлений з порід деревини, яка не виростає в Україні, а привозиться з різних країн Африки, Південної Америки і Південно - Східної Азії. Також в розряд екзотики потрапляють добре відомі, але досить рідкісні породи української деревини: Карельська береза, тик і інші. Тут варто зауважити, що для центру України вельми рідкісним є паркет з високоякісного сибірського кедра, хоча в Сибіру він досить поширений і, звичайний, а не є екзотикою.

Мене часто запитують, чому чудовий паркет з екзотичних порід деревини, і в яких випадках варто віддати перевагу його покриттю з традиційних видів дерева, таких як дуб, сосна, бук і т.д. Нижче я постараюся перерахувати всі основні переваги і недоліки екзотичного паркету:
 

Плюси екзотичного паркету:

  • Як правило такий паркет володіє незвичайним кольором і малюнком деревини, що надає інтер'єру унікальний екзотичний вид. При грамотно підібраному інтер'єрі, паркет з рідкісних порід деревини стане візитною карткою будинку або офісу, що, безсумнівно, підвищить статус господаря помешкання.
  • Для обробки екзотичного паркету застосовуються ті ж технології, що і для підлоги з традиційних порід, наприклад, для циклювання паркету з Менге використовуються ті ж машини, що і для циклювання паркету. Тонування додасть паркету з цих порід дерева більш благородний вид.
  • Унікальні технічні та експлуатаційні характеристики деяких порід дерева. Наприклад, ебен має коефіцієнт твердості 8, що в 1.5 - 2 рази більше, ніж у стандартних паркетних порід дерева, а  амарант, який володіє олійністю майже не вбирає вологу.

 

Мінуси екзотичного паркету:

  • Рідкісні породи дерева, як правило, мають досить високу вартість через витрати на транспортування і високого статусу екзотичного паркету.
  • При купівлі такого паркету в магазині може трапитися так, що самі продавці не завжди добре знають всі експлуатаційні характеристики деревини, і існує ризик купити невідповідний матеріал. Якщо дерево виявиться надто м'яким, а паркет буде постелений в передпокій, то відновлення паркету доведеться робити набагато раніше. А на ефірні масла, що виділяються деякими породами, може навіть розвинутися алергія. Але Вам нічого боятись, якщо Ви звернетесь в компанію ФАЙНі ПІДЛОГИ! Наші спеціалісти досконало знають все про дерев’яні підллоги і максимально якісно підберуть вам паркет, чи масивну дошку.
  • Через нестандартне забарвлення і малюнка для екзотичних порід дерева буває досить складно підібрати підходящий варіант інтер'єру. Основна складність полягає в підборі меблів, так як, в основному, меблі виготовляються з традиційних порід дерева (дуб, сосна, ясен), яка може не поєднуватися з заморським паркетом. Але це тільки якщо меблі виготовлені з масиву, якщо меблі з тирсоплити, то можна обрати забарвлення хоч з Марсу)))

Тепер Ви знаєте всі переваги та недоліки екзтичної підлоги і вибір тепер тільки за Вами, саме головне не прогадати з вибором.

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 4 Серпня 2017 року.

Теги: Екзотичний Паркет

Статтю додано: 19/Грудня/2018     переглядів: 7335