Яким повинен бути мікроклімат для паркету зимою і літом

Яким повинен бути мікроклімат для паркету зимою і літом

Паркет - це підлогове покриття, яке зроблено з екологічних природних матеріалів. Він, як правило, має здатність дихати.

Якщо в приміщенні підвищений рівень вологості, то паркет може збільшитися в розмірі, що призведе до деформації укладання. Сухе повітря негативно впливає на підлогове покриття і стає причиною утворення тріщин, щілин, а також зневоднення деревини.

Зміни погоди за вікном природно може вплинути на стан підлогового покриття, незважаючи на матеріал, з якого вона зроблена. На деякі з них впливу буде менше, а на деякі - більше. Наприклад, не варто особливо турбуватися, якщо паркет зроблений з дуба, ясеня, горіха або клена. А ось екзотичні породи можуть як раз таки піддатися негативному впливу.

Чи можна запобігти такий ефект? Так. Для початку потрібно почати контролювати вологість повітря в приміщенні. Хоча це далеко не все. Для підтримки нормальних експлуатаційних властивостей паркету потрібно, щоб вологість в приміщенні не перевищувала 60%, а температура була в межах 20-25 градусів.

 

Мікроклімат в зимовий період

З початком опалювального сезону вологість повітря в будинку починає знижуватися. Разом з цим можна спостерігати стискання паркетних дощок, між якими з'являються щілини. Але це не так критично, як може здатися на перший погляд, адже з приходом весни вони зникнуть, і укладка знову набере первинного вигляду.

Але якщо вам не хочеться, щоб ваш паркет деформувався таким чином, то варто подумати про зволоження будинку. З цим впорається або переносний пристрій, або вбудований зволожувач, який буде знаходитися в системі вентиляції. Для того щоб в паркеті не утворювалися щілини, не потрібно допускати падіння вологості нижче 45%.

 

Мікроклімат в літній сезон

У дощові літні дні вологість повітря в кімнаті може піднятися до 95%. В таких умовах паркетна дошка почне розширюватися. Навіть кілька днів такої погоди можуть привести до серйозних змін форми паркету, і його краї піднімуться. Після того, як рівень вологості стабілізується, дошки приймають нормальне положення.

Щоб уникнути такої деформації в країнах, де стабільно теплий клімат, використовують інший вид укладки. Він полягає в тому, що зашліфованний матеріал з масляним покриттям кладеться на підкладку без клею. Такий спосіб називається вільним настилом.
 

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 22 лютого 2018 року

Теги: Мікроклімат паркету

Статтю додано: 25/Квітня/2024     переглядів: 21478