Дієвий ремонт старого паркету, або як легко і просто замінити старі дощечки паркету на нові…

ремонт паркету, реставрація паркету, заміа паркету

Всім знову доброго дня!
 Мене останнім часом часто просять по електронній пошті, щоб я розказав людям, які немають грошей на перевстановлення пакету, як все таки в домашніх умовах відреставрувати паркет, який знищився зі старості. Так от в даній статті я детально розповім як це легко і просто зробити!

Колись давно мозаїчний паркет був за доволі низькими цінами, але пройшов час і все зношується, тому у більшості випадків, приступаючи до ремонту паркету складного мозаїчного типу, Вам потрібно робити акцент на виправленні і відновленні дефектних ділянок окремих дощечок, або ж цілих щитів. Прийнято вважати, що знос паркету відбувається в областях, прилеглих до дверей або ж в секціях де найчастіше проходять мешканці квартири.
Саме з цією метою слід проводити відновлення лакового покриття паркету, або ж вдатися до усунення зношених дощечок, замінивши їх новими. І памятайте, що тривалість терміну служби дубового паркету в кілька разів перевершує термін паркету з бука, або ж берези.
Приступивши до ремонту Вам слід в першу чергу вилучити дефектні дощечки, а потім встановити на їх місце абсолютно нові, відповідні за текстурою дерева і його породи. Також потрібно врахувати пази і гребені нового паркету, щоб той не виступав, чи не впадав після заміни. Рекомендується підійти до даного процесу дуже акуратно, так як видаляючи зношену секцію, ви не повинні пошкодити прилеглі до неї частини паркету.
Починаючи демонтаж зношених дощечок Вам буде потрібна заточена стамеска і молоток. Розколювати дощечку слід почати з самого центру, а потім плавно перейти до країв, з метою уникнути пошкоджень найближчих вставок. Завершивши розколювання дошки, вам необхідно витягти залишки і очистити пази від засмічення - сміття і пилу. Після закінчення описаного процесу можна приступити до укладання нових вставок.
Нові дощечки слід підібрати ідентичної породи дерева, саме такої, що і основний масив Вашого паркету, крім цього аспекту, не забувайте про малюнок дерева, він повинен відповідати загальній картині, яку Ви плануєте отримати, враховуйте наявність сучків, а також напрямок і товщину.
Якщо паркет раніше був зібраний щитами і при тому складним малюнком, тоді процес заміни дефектної частини нічим не відрізняється від заміни однієї дощечки. До недоліків можна віднести, те що Вам не завжди вдасться підібрати підходящу панель, відповідних узорів мозаїки і породи дерева.
Після завершення усунення дефектних елементів і очищення пазів від сміття, Вам буде потрібно підганяти під існуючий розмір нові вставки. Якщо при підгонці потрібно видалити більше міліметра, то Вам необхідно застосувати електричний рубанок. У разі коли відстань для підгонки не значна і дощечка майже входить в паз, можна обмежитися підрізкою за допомогою гострого ножа. Не забувайте про те, що при підганянні дощечки не слід застосовувати наждачний папір, так як це може змінити рівномірність ребра. Уривок ребра здійснюється не по всій площині, а з огляду на невисокий ухил у внутрішню частину, при цьому уникаючи зіткнення з верхнім лицьовим кутом, не викривляючи лінію.
Після закінчення вибіркового ремонту старого паркету, рекомендується дочекатися повного висихання клею, а потім можна спокійно приступати до підготовки поверхні до нанесення лаку. Якщо ж Вам потрібно просто оновити поверхню не замінюючи окремі дощечки, тут Вам допоможе циклювання паркету. Ну, а щоб циклювати паркет, то вже потрібна наявність шліфувальної машини, вручну до гарного результату прийти неможливо. 

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 1 січня 2017 року.

Теги: заміа паркету, реставрація паркету, ремонт паркету

Статтю додано: 20/Квітня/2024     переглядів: 4767

    Також рекомендуємо:

    Коли саме краще робити відновлення паркету. Саме головне, щоб не було пізно!
    Коли саме краще робити відновлення паркету. Саме головне, щоб не було пізно! 27

    Підлога як і все піддається часу та взаємодією з навколишнім середовищем, а це означає, що якби якісно не був встановлений паркет, вічно стояти не буде. Як і у всього на землі є свій відрізок життя. Одразу у Вас може виникнути зустрічне питання: «Тоді як часто потрібно робити ремонт, чи оновлення паркету?». Однозначно на таке питання відповісти неможливо, так як на стан паркету впливають безліч чинників. Перерахую найважливіші:

    • Деревина, з якої зроблений паркет;
    • Якість укладання паркету;
    • Якість підготовки основи;
    • Вид лакового покриття;
    • Умови експлуатації паркету;
    • Інтенсивність використання підлоги;


    Також рекомендуємо:

    Як заново укласти Ваш старий Паркет так як ніби повністю новий
    Як заново укласти Ваш старий Паркет так як ніби повністю новий 59

    Всі ми знаємо, що згодом підлога з дощок або паркету поступово зношується і через кілька десятиліть перетворюється в жалюгідне видовище. Деякі люди не мають змоги замовити кваліфікованих майстрів, щоб зробити реставрацію підлоги, чи заново її встановити і використовують старий паркет як основу для нового покриття. І я вирішив написати дану статтю, щоб всі хто немає змоги замовити майстрів - самі власноруч зробили свою підлогу знову красивою :)

     

    Підготовка до демонтажу старої підлоги

    Щоб на існуючий зношений паркет покласти нове покриття для підлоги, старе доведеться все одно прибрати. В результаті оголюється чорнова основа, яку можна переглянути і усунути всі виявлені горби, западини і інші вади поверхні.

    Ось перелік необхідних будівельних інструментів, які можуть знадобитися при роботі з демонтажу старого підлоги: