Палісандр

Палісандр - назва деяких південно-африканських видів жікаранди, схожих за кольором і будовою. У паркеті палісандр присутні коричневі, кремові, оливкові, червоні, фіолетові і зеленуваті відтінки, причому, часто всі разом на окремо взятій плашці.

Слід зазначити, що деревина палісандр дорога, оскільки дерево росте повільно і потрібно близько 200 років для того, щоб з нього вийшла гарна велика колода.

З палісандра виробляють якісну висококласну паркетну підлогу, що вважається самим різноманітним за кількістю окрасок в його деревині. Завдяки багатій колірній палітрі паркет палісандр не виглядає однозначно темною паркетною підлогою, тим більше, що з часом  підлога значно світлішає, особливо в освітлених сонцем приміщеннях.

Крім використання в масиві, з деревини палісандра отримують дуже красивий шпон, малюнок якого зазвичай залежить від вибору напрямку стругання, що дозволяє підбирати дуже вишукані візерунки.

Паркет палісандр - це безсумнівно, один з найбільш "багатих" і "парадних" паркетних підлог.

Твердість, Н/мм2

3,5

Щільність, кг/м3

800 – 1000

Стабільність, умовна одиниця

3

Місце вирощування

Східна Індія, Індонезія, Таїланд, острови Цейлон і Ява

Колір та структура

Палісандр дуже різноманітний по малюнку і кольору, варіюється від рожево-коричневого до густо фіолетово-коричневого. З часом має властивість світлішати. Ядрова деревина має пурпурно-коричневий колір і відрізняється красивим чергуванням світлих і темних смуг. Заболонь різко відрізняється за кольором від ядрової деревини. Деревина має ледь уловлюючий аромат. Текстура однорідна і велика.