Питання / Відповіді

Питання:

Що краще штучний паркет чи паркетна дошка

Відповідь:

Є свої переваги і у штучного паркету і у паркетної дошки. Паркетна дошка зручніша при її укладанні, не знадобиться стільки часу, скільки необхідно для укладання штучного паркету. Але з іншого боку, у штучного паркету "робоча поверхня" набагато більша, ніж у паркетної дошки, що дає можливість відновлювати (шліфувати і заново покривати лаком) штучний паркет до 4 - 8 разів, а паркетну дошку можна відновлювати до 2-х разів. Штучний паркет, з урахуванням відновлення кожні 7-10 років, може прослужити від 50 до 100 років, в залежності від товщини плашки, а паркетна дошка максимум 20-25 років.

____________________________________________________

Питання:

Підкажіть, будь ласка, яким способом можна видалити вм'ятини на паркеті?

Відповідь:

При шліфуванні паркету, як правило, прибирається робочий шар паркету товщиною до 1 мм., Тому якщо вм'ятини, про які Ви пишете, не глибокі, то їх можна прибрати шляхом шліфування старої поверхні. Якщо ж вм'ятини дуже глибокі, тоді їх можна або підшпаклювати, або доведеться повністю ремонтувати пошкоджені планки (паркет розбирається в тому місці, де пошкоджені планки і пошкоджений паркет замінюється новим).

____________________________________________________

Питання:

Підкажіть, будь ласка, яке підлогове покриття краще укласти в квартирі цегляного будинку з пластиковими вікнами (подвійний склопакет). Причому вікна практично не відкриваються, так як виходять на магістраль, тому немає природного провітрювання (приміщення сухе).

Відповідь:

Будь-яке підлогове покриття, будь то паркет, паркетна дошка, чи масивна дошка при таких умовах буде схильна до змін. Експлуатація всіх вищеперелічених підлогових покриттів повинна проходити при вологості від 40% до 60%, при температурі від 18 до 24 градусів. В іншому випадку, можливе утворення щілин, викривлення підлогового покриття. Ламінату це стосується в меншій мірі, але у ламінату підвищена чутливість до вологи по крайках і в разі заливки, деформації є незворотними. Клієнти дуже часто нехтують доглядом і правильною експлуатацією підлогових покриттів і, як результат, з'являються щілини, відбувається відшарування і дерево починає "вести". У Вашому випадку ми рекомендуємо придбати зволожувач повітря.

____________________________________________________

 

Питання:

Яким лаком краще покривати буковий паркет? Чи потрібен 2-х компонентний лак ? Чи потрібна грунтовка?

Відповідь:

Бук з усіх порід деревини є найбільш гігроскопічним, дуже швидко вбирає в себе вологу і найбільш схильний до гниття. Буковий паркет необхідно покривати спочатку грунтувальним лаком на розчиннику (не менше 2-х шарів), після чого необхідно зробити проміжну шліфовку лаку, а далі покривати фінішними шарами лаку.

____________________________________________________

 

Питання:

Доброго дня, підкажіть, будь ласка, чи можна на паркет покласти ламінат, не вдаючись до фанери? Чи можна використовувати схему паркет-підкладка-ламінат? Якщо все ж необхідно використовувати щось під ламінат, то що Ви порадите - осб чи фанеру? Заздалегідь спасибі!

Відповідь:

Доброго дня. Одним з переваг ламінату є те, що його можна покласти на будь-яку ідеально рівну, тверду і суху підгогу (лінолеум, бетонну основу, кахельну підлогу, дощата підстава). Так що,  якщо у Вас рівний паркет, без перепадів, якщо паркетні плашки не вилітають, якщо він сухий (не заливали сусіди) - то він цілком може служити підлогою для укладання ламінату. Перед укладанням ламінату на паркет необхідно постелити підкладку. Більш детальну інформацію про ламінат Ви можете прочитати на нашому сайті, в розділі "Ламіновані підлоги"

____________________________________________________

 

Питання:

У мене на дачі покладений паркет, який знаходиться далеко не в ідеальному стані. Мені не хотілося б переплачувати за його шліфування імпортним обладнанням. Багато знайомих мене запевняють, що вітчизняними машинками можливо відшліфувати паркет, отримавши цілком гідну якість. Хотів у Вас уточнити, чи можливо відновити паркет виключно вітчизняним обладнанням?

Відповідь:

Процес відновлення паркету включає в себе шліфування паркету різним обладнанням:
старий шар лаку знімає вітчизняна барабанна машинка (або стрічкова імпортна);
після чого паркет обробляється плоскошліфувальною імпортною машинкою, яка "підчищає" за барабанною машинкою дрібні ризики (так зване "тонке" шліфування паркету);
вздовж стін, кутів, під батареями паркет шліфується спеціальною дисковою кутошліфувальною імпортною машинкою;
і остання імпортна машинка, яка бере участь в процесі відновлення паркету - це однодискова шліфувальна машинка, яка після нанесення лаку на паркет, прибирає "ворс" дерева.

Не весь паркет можна обробляти всіма перерахованими вище машинками. Якщо паркет знаходиться в поганому стані (є нерівності, паркет хитається), то такий паркет не шліфується  плоскошліфувальною імпортною машинкою. Йде більш ретельна робота барабанною вітчизняною машинкою, починаючи від великого абразивного матеріалу і закінчуючи найбільш дрібним. Якщо Ваш паркет знаходиться далеко не в ідеальному стані, то можливо обійтися без "тонкого" шліфування плоскошліфувальною імпортною машинкою.

____________________________________________________

 

Питання:

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, навіщо потрібен виклик технолога? Я сам  прекрасно розбираюся в деревині. Можу сам дати реальну оцінку стану свого паркету. Звертаюся в компанії з приводу циклювання паркету лише через те, що не знайомий з сучасними технологіями по циклюванні паркету і не знайомий з сучасним шліфувальним устаткуванням.

Відповідь:

Це дуже поширене на сьогоднішній день питання. Відповідь проста. Ви ж самі пишете, що не знайомі з сучасними технологіями по шліфовці паркету і з сучасним обладнанням. Тому Ви не можете з упевненістю сказати, що необхідно на Вашому об'єкті робити, а головне скількома шліфувальними машинами працювати і т.п. У кожної своє призначення: одна знімає старий шар лаку, друга (якщо дозволяє якість покладеного паркету) - виробляє так звану тонку шліфовку паркету . Коли до Вас виїжджає фахівець, він заповнює технологічну карту об'єкту, в якій прописує всі нюанси по Вашому об'єкту. Фахівець проводить необхідні виміри (температура і вологість повітря, вологість стяжки і вологість паркету при ремонті паркету), дивиться стан паркету, після чого визначає обладнання, яким будуть проводитися паркетні роботи, визначає необхідність шпатлювання паркету і кількість шарів шпаклівки і дає Вам рекомендації. Замовник сам не може дати об'єктивної оцінки стану свого паркету, і не може з упевненістю сказати яким обладнанням у нього на об'єкті необхідно працювати. Також замовник навряд чи розбирається у професійній паркетної хімії, з якою працюють провідні компанії, і навряд чи знає сумісність певного лаку з різними породами деревини.

____________________________________________________

 

Питання:

Чи продавлюється паркет каблуком ?

Відповідь:

Так. Але все залежить від твердості паркету, кожне дерево унікальне, і має свою міцність, наприклад паркет з бука чи вишні буде найбільше схильний до деформації, а таке як ятоба або мербау залишать на собі лише не великі, не видимі погляду відбитки. Але кожен цей слід від каблука, лише доказ того, що у вас під ногами натурально дерево, а це йому можна пробачити.

____________________________________________________

 

Питання:

Яке покриття паркету краще, лак чи масло?

Відповідь:

Ми всі звикли бачити лаковані підлоги, мало хто бачив покритий паркет маслом. Масло надає дереву більш натуральний, дерев'яний вигляд. Для цінителів таких підлог, і для тих, хто хоче торкатися до деревини, звичайно - масло. Лак ж створює плівку, яка не дає нам такого відчуття натуральності. В експлуатації масло вимагає трохи більше догляду, але зате не вимагає повної перешліфовки паркету в разі реставрації.

____________________________________________________

 

Питання:

Підкажіть, чи можна щось зробити, якщо старий паркет скрипить??? На вигляд, в пристойному стані, недавно було циклювання і покриття лаком. Заздалегідь дякую!

Відповідь:

У разі старого паркету винуватцем скрипу є битумна мастика, яка з часом втратила свої властивості, що клеять, на додаток до цього часто буває так, що цементна основа, на якій лежить мастика, теж крихка і кришиться. Всі ці фактори призводять до відшарування паркетної підлоги від стяжки, і як наслідок до появи скрипів.
Отже, для усунення скрипів, необхідно усунути причини, а саме: зміцнити стяжку і приклеїти до укріпленої стяжці паркет.
На жаль, без демонтажу паркету цього зробити не вдасться. Існує думка ....., в середовищі "універсальних будівельників", що можна через просвердлені в паркеті отвори впровадити клей під паркет і усунути скрипи. Нам видається це марним, з кількох причин:
1) Якщо підлога відшарувався більш ніж на 30% поверхні, то уявіть як буде виглядати Ваша підлога якщо в ній просвердлити таку кількість отворів, а свердлити доведеться кожну четверту плашку ....., в кращому випадку. (Відшарування паркету можна перевірити простукуванням, якщо звук пустотну, це означає, що паркет відклеївся)
2) Навіть якщо вдалося впровадити клей під паркет, то в цьому випадку не усунена друга причина скрипу - крихкість стяжки. Клей марний, якщо то до чого він повинен приклеїться не є міцною основою. Клей засохне і при сезонному викривленні деревини паркету знову відірветься від стяжки разом з кіркою цементного пилу.

І всього вищевикладеного і з нашого досвіду можна зробити висновок, що вирішити проблему скрипу на старому паркеті або на новому, але укладеному з порушеннями технології не можливо без демонтажу і санації підстави, а за тим укладання паркету заново, з дотриманням технології. Будь-які компромісні рішення дадуть тимчасовий ефект, і по суті призведуть до втрати сил, часу і грошей ...

____________________________________________________