Бук

Бук є в даний час одним з найбільш популярних матеріалів: дозволяє створити дивно гарний, світлий паркет, м'яко відображає сонячне світло; ціна нижча, ніж на паркет з екзотичних порід деревини.

Бук значно реагує на зміну вологості і в цьому відношенні є так званї "примхливї​​" породою. Ця особливість бука не розцінюється як негативна - це природна властивість дерева: відносна вологість повітря у приміщення не повинна бути нижче 45 і вище 55%.

Деревина з бука тверда, міцна, важка і гнучка, легко колеться. Пропарена деревина бука добре гнеться. Добре фарбується і імітується під горіх і червоне дерево.


Бук широко використовується у виготовленні паркетних підлог. За рахунок однорідної структури деревини паркет з бука візуально виглядає спокійним, теплим, навіть м'яким. Природні, пастельні тони паркету з бука вдало поєднуються з будь-яким інтер'єром, вносять спокій в дитячі кімнати. З бука традиційно виготовляються покриття для балету і занять спортом.

 

Твердість, Н/мм2

3,8

Щільність, кг/м3

650

Стабільність, умовна одиниця

1

Місце вирощування

Центральна Європа, Японія і Північна Америка

Колір та структура

Колір деревини жовтуватий або червонувато-білий. З часом колір стає більш насиченим. Річні шари чітко розрізняються, серцевинні промені видно на всіх розрізах. Деревина не має блиску. Деревина з бука, піддається тепловій обробці, міняє свій колір від ніжно-рожевого кольору (рожевий бук) до червоно-коричневого (димчастий бук).