→ ПРИДБАТИ ПАРКЕТ - ТА СУПУТНІ МАТЕРІАЛИ ЗА САМИМИ НИЗЬКИМИ ЦІНАМИ

РЕГУЛЬОВАНІ ПІДЛОГИ

Регульовані лаги дозволяють замінити величезну масу бетону при монтажі підлоги на перекошених плитах перекриттях або при укладанні в підлозі труб каналізацій великого діаметру

 

Лаги з укрученими болтами-стоками розкладаються рівномірно за допомогою шаблону (через 0,4-0,6 м залежно від виду покриття)

 

Болти попередньо фіксують на плиті дюбель-цвяхами і обертаючи їх (в ту або іншу сторону), виставляють лаги на потрібний рівень (по лазерному приладу)

 

Між торцями лаг залишають зазори, стики розміщують вразбіжку. Після вивірки лаг і фіксації болтів-стійок їх виступаючі частини зрубують, стежачи за тим, щоб в тілі лаги залишалося до 45 мм тіла болта

 

Якщо болт-стійка не намертво притиснутий до основи, то він може провернутися, і підлога почне скрипіти або жолобитися

 

За перевіреними лагами настилають листи фанери, ДСП, ДВП, OSB або MDF

 

У новому варіанті дерев'яні лаги спираються на укручені в них пластикові різьбові стрижні-стійки або болти-стійки. Положення лаг по висоті змінюється за рахунок обертання такого болта навколо його осі. Фіксують положення болта-стійки дюбель-цвяхом. Так регулюють положення окремої лаги і всієї системи лаг в цілому. По осі болта зроблено ступеневий отвір для притяжки до основи. Туди закладають дюбель-цвях і спочатку забивають не до кінця. Після того як виставлять точно положення всіх лаг на потрібному рівні, дюбель-цвяхи добивають до упори з розрахунком, щоб пластиковий болт не зміг провернутися. Інакше при експлуатації зіб'ється налаштування лаг. Потім на лагах закріплюють настил, а поверх нього укладають вибране покриття. Підлогову дошку і масив паркетної дошки можна монтувати і без настилу. Оскільки лаги не стикаються з перекриттям, вони завжди залишаються сухими. Більше того, підпільний простір провітрюється і за рахунок зазору між лагами й стінами, який пізніше перекривається плінтусами з отворами.

Для забезпечення гарантованої якості регульовані лаги постачаються в продаж в комплекті зі стержнями-стійками і дюбель-цвяхами. На ринку поки діють два великих постачальники систем регульованих лаг: NIVELL SYSTEMS (Швеція) і "ДЕПАРТАМЕНТ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ" (РФ). Продукцію останнього можна знайти у великих містах: Києві, Харкові, Дніпропетровську та ін. Лаги виготовляють з якісної деревини без сучків, висушених до вологості не більше 12%. Розміри виробів: довжина найчастіше 2 м, але зустрічаються і триметрові; перетин зазвичай 45 × 45 мм і 45 × 70 мм, але буває і 45 × 120 мм. Різьбові стрижні-стійки (болти) виконуються з пластику на основі полімеру групи АБС. Мають велику метричну різьбу (приблизно М24 × 3), витримують значне навантаження, приблизно таку, з якою на грунт тисне колесо легкової автомашини. Підлоги з регульованими лагами використовують в наступних випадках: 

• при новому будівництві;

• при реконструкції старих будівель;

• коли треба значно підняти рівень підлоги, а допустиме лише невелике навантаження на перекриття; 

• при створенні багаторівневої конструкції підлоги;

• в разі розміщення під підлогою труб діаметром більше 50 мм.

Підлоги за регульованими лагам, як і підлоги інших конструкцій, виконують після завершення санітарно-технічних, електротехнічних і штукатурних робіт. Технологія складання проста. В різьбові отвори в лагах вкручують болти-стійки. Потім лаги розкладають з певним кроком, який залежить від того, яка міцність покриття на вигин потрібна. Так, крок лаг під паркет і ламінат становить 50 см, під плитку і лінолеум - 30 см. Стик лаг виконують з зазором близько 5 см. Між лагами й стінами залишають зазор не менше 10-12 мм для забезпечення вентиляції. Далі, починаючи з кінцевих болтів, через отвори болтів-стійок засвердлюють отвори (глибиною до 40 мм) в перекритті під фіксують дюбель-цвяхи. Лаги вирівнюють по заданому рівню підстави підлоги, повертаючи болти-стійки в ту чи іншу сторону за допомогою спеціального ключа.

Вирівняна поверхня всіх лаг повинна розташовуватися в одній площині, з перепадом висот не більше 1 мм на 1 пог. м. Після закінчення вирівнювання дюбель-цвяхи забивають до упору (на 3 - 3,5 см) в перекриття. Виступаючі частини болтів-стійок зрізують стамескою. Після цього приступають до пристрою настилу. Його найчастіше виконують з двох шарів водостійкої фанери сумарною товщиною не менше 20 мм. Перший шар кріплять до лагів саморізами, при цьому від стіни відступають на 10-12 мм. Другий шар фанери укладають із зсувом щодо стиків першого і кріплять до нього саморізами з кроком в 150 мм. Якщо планується плиткове покриття, замість фанери в якості другого шару використовують вологостійкі гіпсоволокнисті листи.

Завдяки тому що лаги не стикаються з перекриттям, а між підлогою і стіною є зазори, що закривається плінтусами з отворами, настил і лаги добре провітрюються. Оцінка підлоги на залізобетонному перекритті товщиною 140 мм з регульованими лагами і паркетним покриттям показала, що індекс ізоляції повітряного шуму (Rw) складає 54 дБ, а індекс наведеного рівня ударного шуму під перекриттям (Lnw) - 59 дБ. Ці значення відповідають вимогам по звукоізоляції для житлових будинків третьої категорії - "В". Якщо ж у проміжок між лагами укласти звукопоглинальний матеріал (мати з мінеральної та базальтової вати або скловолокна), то звукоізоляція підлоги покращиться (до 56 і 57 дБ відповідно) і буде відповідати вимогам норм для будинків категорії "Б". Мінімальна підвищення рівня підлоги на регульованих лагах становить 70 мм, максимальний рівень підлоги - 220 мм за умови використання болтів М24. У разі необхідності підняти підлогу на висоту більше 220 мм встановлюють другий (і навіть третій) ярус регульованих лаг. Проте їх здатність навантаження різко знижується.
Технологія пристрою чорнової підлоги "регульована фанера":

1 - висвердлювання отворів у фанері і фіксація саморізами пластикових втулок;
2 - вгвинчування болтів-стійок у втулки;
3 - кріплення болтів-стійок металевими дюбель-цвяхами до основи.