→ ПРИДБАТИ ПАРКЕТ - ТА СУПУТНІ МАТЕРІАЛИ ЗА САМИМИ НИЗЬКИМИ ЦІНАМИ
Ш П А К Л І В К А 
 
Для усунення щілин і мікрощілин між плашками паркету при уникненні затікання лаку між ними, паркет підлягає обов'язковій шпаклівці. З цією метою застосовуються шпаклювальні пасти, або використовується спеціальний склад на водній основі, який потрібно змішувати з чистим шліфувальним пилом для отримання шпаклювальної маси.
Шпаклювальна паста ретельно перемішується, і наноситися шпателем рівномірно на всю поверхню підлоги в один шар. При необхідності допускається нанесення другого шару. Після висихання шпаклювальної пасти поверхня обробляється шліфувальним папером № 100. Поверхня пилососиться, потім паркет шліфується наждачним папером № 120. На підлозі не повинно залишатися слідів від шпаклювальної пасти. Рекомендується використовувати пасту, грунт і лак одного виробника.
 
Шпаклівка - пастоподібний або порошковий матеріал, який застосовується для вирівнювання поверхонь перед нанесенням на них матеріалів для обробки приміщень. Шпаклівками називають складники, які застосовуються для вирівнювання поверхонь, які підлягають фарбуванню. Шпаклівки бувають різних видів. Для їх приготування застосовується господарське мило, крейда, борошняний клей, столярний, тваринний, лаки, просіяний гіпс, оліфи.
 
Види шпаклівок

 - Шпаклівка клейова у своєму складі містить 10% розчин клею, оліфу, крейди. Завдяки оліфі, шпаклівка виходить міцною, легко наноситься на поверхню.

- Шпаклювання масляно-клейове містить акрилати, оліфу, воду, пластифікатори, добавки. Застосовується для вирівнювання дефектів стель і стін з бетонних, дерев'яних і оштукатурених поверхонь, які потім будуть фарбувати або обклеювати шпалерами. Шпаклівка олійно-клейова призначена для внутрішніх робіт.
 
- Шпаклівка латексна містить кальцитовий наповнювач, акрилат, пластифікатори, воду, добавки. Застосування аналогічне шпаклівці масляно-клейової. Тільки для внутрішніх робіт.

- Шпакріл - шпаклівка, використовується для закладення плінтусів і вирівнювання оштукатурених поверхонь. Також можливе використання для наклеювання керамічної плитки в сухих приміщеннях. При розведенні водою підійде для побілки стін і стель пензлем.

- Шпаклівка акрилова універсальна виготовляється з хімічної сировини за сучасними технологіями. Екологічно безпечна. Поєднує властивості вирівнюючих складників і при цьому має щільну дрібнозернисту структуру. Шліфується легко наждачним папером. Після висихання не дає усадку і тріщин. Високоякісний матеріал і відмінно підходить для використання в домашніх умовах, особливо, коли немає часу підбирати для кожного матеріалу окрему шпаклівку. Використовується для внутрішніх робіт. Вирівнює оштукатурені, гіпсокартонні, бетонні, дерев'яні поверхні, а також використовується для ремонту пошкодженої штукатурки. Наносити можна як товстим, так і тонким шаром.

- Шпаклівка фасадна акрилова стійка до вологи і атмосфери. Застосовується при зовнішніх роботах по штукатурці, бетону, дереву. Має відмінні заповнювачі і вирівнюючі властивості. Не тягнеться за шпателем, не тріскається, має підвищену міцність. Сохне швидко, шліфується легко. Характеризується високою пластичністю, фасадна шпаклівка стійка до стирання. Майже без запаху. Екологічно чистий продукт.

- Масляна шпаклівка містить натуральну оліфу, сикативи, крейда. Така шпаклівка повільно сохне, але зате має підвищену міцність. Застосовується при підготовці підлог, підвіконь, віконних плетінь, зовнішніх дверей та інших поверхонь, де можлива присутність вологи. Масляна шпаклівка призначається для поверхонь, де потрібне вирівнювання перед фарбуванням водно-дисперсійними, масляними фарбами і емалями. Має високі показники адгезії. Використовується всередині сухих і вологих приміщень.
 
- Шпаклювання на основі ПВА. Застосовується для вирівнювання бетонних, азбоцементних, оштукатурених та гіпсокартонних поверхонь, а також при закладенні щілин і стиків, тріщин і при проведенні попередніх робіт під фарбування і наклеювання шпалерів. У даній шпаклівці міститься велика кількість асептичних добавок, які перешкоджають появі цвілі і грибків. Має оптимальну в'язкість і зручно наноситься на поверхню. Після висихання шліфується легко.
 
- Шпаклівка люкс олійно-клейова використовується для вирівнювання стін і стель у приміщеннях під фарбування і під шпалери. Добре підходить в якості фінішної обробки поверхонь з гіпсокартону і гіпсоволокна.

- Шпаклівка «шпакріл супербілий універсальний» має гарну адгезію і пластичністю. Підходить під фарбування усіма видами фарб і обклеювання шпалерами. Використовується для бетонних, цементних, обштукатурених, гіпсоволокнистих, гіпсокартонних поверхонь.
 
 
Склад

Шпаклівки містять плівкоутворювальні речовини, наповнювачі (крейда, тальк, барит) і пігменти (цинкові білила, охра). Вміст плівкоутворення в 5-12 разів більше вмісту пігментів і наповнювачів. Розрізняють декілька різних за основами видів шпаклівок: лакові, масляні, клейові, гіпсові шпаклівки, основою яких служать відповідно лаки, оліфи, природні клеї, гіпс.
 
 
Застосування

Шпаклівки не забезпечують надійного зчеплення криючих шарів покриття з підкладкою, тому шпаклівки наносять зазвичай по шару грунтовки. Для нанесення густих шпаклівок застосовують металевий і пластиковий шпатель або шматок гуми. Шпаклівки, розбавлені невеликою кількістю розчинника, можна наносити методом пневматичного розпилення.

При використанні шпаклівки для заповнення отворів, закладення стиків або клепаних і зварених швів наносять декількох шарів шпаклівки загальною товщиною рекомендованої виробником. Висохлий шар шпаклівки необхідно добре шліфувати абразивною шкіркою або іншими передбаченими інструментами.

Лакові шпаклівки застосовують головним чином в машинобудуванні, клейові і масляні - переважно в будівництві.
 
 
Розхід матеріалу

Розхід шпаклівки залежить від типу шпаклівки, типу та виду поверхні на яку наноситься, товщини шару, виду нанесення.