→ ПРИДБАТИ ПАРКЕТ - ТА СУПУТНІ МАТЕРІАЛИ ЗА САМИМИ НИЗЬКИМИ ЦІНАМИ

Зразки розпилу

 
 
Паркет поділяється на радіальний і тангенціальний. Назву продиктовано напрямком річних кілець дерева. У радіальному паркеті всі волокна йдуть подовжньо. Він гладкий і вважається найбільш дорогим.Тангенциальний паркет дешевший і його текстура складається з «розводів». Такий паркет робиться із залишків. На ньому можливий малюнок сучків, (рис. 1).

Тангенціальний - найбільш популярний і звичний в Україні. Площина розрізу тангенціального паркету проходить по дотичній до річних шарів дерева. На лицьовій поверхні видна арочна структура кілець. Такий паркет виявляє натуральну і природну фактуру дерева. Цей паркет створює легку атмосферу і добре підійде для будь-якої кімнати з простими меблями

Радіальний -тут волокна деревини розташовані у вигляді паралельних і вузьких стрічок. Такий паркет дуже простий, але в той же час строгий і елегантний. Радіальний розпил незамінний для художнього паркету, оскільки деталі паркету не загубляться серед власного малюнка дерева. Так як радіальний паркет простий у своєму виконанні, то кращим способом для його укладання буде укладання «палубне». Цей паркет створює враження чистоти і акуратності, він добре виглядає в кабінеті, або в будь-якій іншій кімнаті, витриманій в строгому стилі.

Рустікал (рустик) - змішання радіального і тангенціального паркету. Такий паркет одночасно живий і стриманий. У ньому присутня своєрідна строкатість. Рустікап дешевший у порівнянні, з тангенціальним і радіальним паркетом.

Купуючи паркетні планки, дошки, щити або ламінат необхідно щоб Вам показали демонстраційний щит, на якому буде видно текстура, колір, малюнок дерева і якість лакового покриття. А головне, щоб ці зразки ясно показали, як виглядатиме паркетна (ламінатна) підлога у Вашому будинку.

Паркет сортується на наступні підвиди:
1. «Селект» - найбільш однорідний і однотонний паркет, який має переважно радіальний розпил. Це і найбільш дорогий вид паркету.
2. «Рустік» (рустикал) паркет, якому притаманні сучковатость і значна строкатість.
3. «Натур» (стандарт) - проміжний між «Селект» і «Рустиком».
4. «Гестр» Містить як тангенціальний, так і радіальний розпил деревини.
На лицьовій поверхні допускаються різка зміна кольору деревини, заболонь і сучки до 12 мм не виходять на край планки. На тильній стороні допускаються заболонь до ½ товщини планки і сучки до 15 мм
 
 
Рис.1 Тангенціальний та радіальний розкрій колоди.
1 - тангенціальний розкрій; 2 - Радіальний розкрій
Зміна форми дошки при усиханні