ПРИДБАТИ МАСЛО ДЛЯ ПАРКЕТУ ЗА ЦІНАМИ ВИРОБНИКА

Масло для ПАРКЕТУ детальний опис, Плюси та Мінуси

Відкрита ВЕЛИКА таємниця довговічності дерев'яних підлог!

МАСЛО для ПАРКЕТУ, Масло Для дерева Львів, недорогоАльтернатива лаку існує, причому давно. Згадаймо підлоги в старовинних маєтках Європи та України, створені понад двісті років тому. Вони збереглися завдяки тому, що їх покривали маслом, а потім, для захисту, воском. Якби ті ж підлоги хоча б раз на 20 років циклювали і покривали лаком, від них давно б нічого не залишилося.

Сучасні продукти, альтернативні лакам, - спеціальні масла та масла з твердим воском. Ці фінішні покриття наносяться набагато легше і швидше, ніж лак, причому просочена маслом поверхня набуває високу зносостійкість і може піддаватися вологому прибиранню. І що найголовніше - оброблену таким чином підлогу можна реставрувати частинами, а не як у випадку з лаком - потрібно шліфувати і покриваючи заново всю поверхню. На наш ринок цю продукцію поставляють такі фірми, як ARBORITEC (Швеція), OSMO, UZIN, LOBA, Dr.SCHUTZ, BONA, EUKULA (все-Німеччина), італійська CARVER, SYNTEKO (концерн AKZO NOBEL), VARATHANE (США) та ін .  Капітально відновлювати покриття треба приблизно раз на 8-12 років. Тобто масло - покриття не дешеве, але дуже навіть економічне.

 

Сучасні масла їх плюси і мінуси (мінусів не виявлено)

Сучасні масла для дерев'яних підлог виготовляються як з природних олій (соєвої, таллової, соняшникової, лляної ін.), Так і з штучних, в які можуть мати добавки поліуретану, підвищувального зносостійкість покриття. Воски в основному мають природне походження (карнаубова, канделіллова і т. П.). Як розчинник звичайно використовується уайтспіріт. Всі компоненти проходять ретельне очищення, тому виробники стверджують, що їхня продукція екологічно чиста. Проте, говорячи про екологічності, вартуэ дещо виділити продукцію фірми OSMO. Вона має знак "Блакитний ангел", що дозволяє її застосування у виробництві дитячих іграшок та меблів. Навіть розчинник у інших компаніях - дезароматізірованний бензин, а пігменти використовуються ті, які дозволені в харчовій промисловості.

Тепер про масла з твердим воском. Дослівний переклад з німецької звучить так: твердовоскове масло. Причому слово "твердовоскове" мається на увазі, що нанесений на підлогу склад підвищить його твердість і зносостійкість. Природно, в упаковці ніякого твердого воску немає - він міститься в розчині масла і розчинника.

 

Масла будь-якого кольору для будь-якого інтерєру

Дерев'яну підлогу можна тонувати декількома способами. Перший, найпростіший - придбати готову олію необхідного кольору (наприклад, UZIN пропонує продукт MH-86 п'яти кольорів, які фірма не рекомендує змішувати між собою). Другий - можна купити масло різних кольорів, які між собою змішувати можна (наприклад, Floor Oil Strong від ARBORITEC на уретанових основі в дев'яти кольорах).

Третій варіант - спочатку покрити підлогу спеціальним кольоровим маслом, а потім нанести масло з твердим воском, яке захистить кольоровий шар від стирання. Так, OSMO пропонує спочатку покрити підлогу в один шар прозорою або непрозорою фарбою Dekorwachs на основі масел і воску, а потім покласти в два шари масло з твердим воском Hartwachs-O..l, що має шовковистий блиск.

Варіант четвертий - надати маслу колір за допомогою спеціальних пастоподібних колорантів. Так пропонує вчинити, наприклад, SYNTEKO, випускаючи Tinting Paste семи кольорів, які можна змішувати між собою, значно розширивши таким чином колірну гамму.

 

Технологія нанесення

Процес нанесення в загальному виглядає так. Паркет попередньо шліфується за допомогою шкурок із зернистістю P 24, P 30, P 60 і P 80, потім щілини шпаклюються. На невеликі поверхні масло можна наносити м'яким гумовим шпателем, валиком або широким пензлем (у кожного виробника можуть бути свої переваги, які слід враховувати). Наносять масло рівномірно тонким шаром (приказка про кашу і масло в даному випадку не працює - надлишок олії все одно не вбереться, і його доведеться видалити, а простіше кажучи, викинути). Після цього маслу дають вбратися, а потім прибирають його надлишки і поверхні полірують. При обробці великих поверхонь на всіх операціях використовують шліфувальну машину. Якщо масло накладається в декілька шарів, то операції повторюють.

Потім протягом певного часу масло твердіє (мінімум 12 год). До повного навантаження (установки меблів) підлогу бажано витримати ще 3-4 дні. Зауважимо, що лакування забирає набагато більше часу і, за даними провідних Українських паркетних фірм, обходиться приблизно втричі дорожче.

 

 

Догляд

У багатьох з нас зі словами "догляд за паркетом" асоціюється Попелюшка, яка натирала підлогу восковою мастикою і потім танцювала на ньому вальс зі щітками на ногах. Треба сказати, що з часів Попелюшки хімічна промисловість сильно зробила крок вперед та обслуговування підлоги, покритої маслом, стало значно простышим. Причому кожна фірма, що випускає масло, пропонує свій набір засобів по догляду.

Вологе прибирання. Необхідно додати у воду спеціальний засіб (1 ковпачок на певну кількість води) у виробників, що випускають масла з воском, це засіб ще й оновлює покриття (в складі є твердий віск).

Сухе прибирання. Раз на півроку - рік рекомендується обробляти підлоги засобом для очищення . Воно наноситься на підлогу і розтирається спеціальною насадкою для "швабри" або натирачем. Після його висихання виникає ефект поновлення поверхні підлоги.

 

Часткова реставрація

З пошкодженими ділянками роблять так: миють підлогу із застосуванням засобу для очищення, потім зачищають до деревини і обробляють маслом з "старих запасів" (не поспішайте викидати масло, що залишилося; наприклад, у ОSМО в щільно закритій тарі воно зберігається 5 років і не боїться замерзання) або знову придбаним. Після цього, якщо необхідно, наносять захисний шар масла з твердим воском.