Береза карельська

Береза ​​карельська у всьому світі є великою рідкістю: в міжнародній торгівлі вимірюється не кубометрами, як у інших дерев, а кілограмами.

Серед листяних світлих порід карельської берези немає рівних по красі текстур деревини. Рисунок берези (кількість хитромудрих завитків на заготівлю деревини) у великій мірі залежить від місця її вирощування. Особливо цінується деревина з великим наповненням малюнка. Карельську березу без завитків називають "мармурова", так як після обробки вона починає переливатися як мармур.

Як правило, довжина заготовок становить 50 - 150 см, рідко - від 200 до 300 см. Масив і шпона берези не представляють великих труднощів в обробці і прекрасно тонуються, відкриваючи практично необмежені можливості для дизайну.

Навіть найпростіше укладання (штучний паркет з берези карельської) виглядає вишукано - природа подбала про химерні візерунки на дереві. Як правило, при використанні карельської берези відпадає потреба в художній укладанні. Однак через високу цінність карельська береза ​​в основному використовується для декоративних вставок в малюнок у художньому паркеті.

 

Твердість, Н/мм2

3,5

Щільність, кг/м3

670

Стабільність, умовна одиниця

3

Місце вирощування

Карелія і країни Балтії, у тому числі Естонія, Азія та Європа нижче 650 північної широти

Колір та структура

Після обробки карельська береза ​​має колір від кремового до темно-жовтого з химерними малюнкоми, що нагадують мармур, характерний явно виражений перламутровий блиск.