Тік

Тік вважається найблагороднішою деревиною, найбільш відомої і цінною завдяки видатній довговічності, міцності і неймовірною стабільністю у вологих умовах (не схильний до гниття і розкладання через високий вміст природного масла в деревині): при розкопках в Індії знаходять вироби з тика, виготовлені більше 1000 років тому.Покриття для підлоги, для виготовлення яких використовується тік: масивна дошка, штучний паркет і навіть паркетна дошка. Слід зазначити, що тік, незважаючи на твердість, може розщеплюватися на шпон (що в принципі не характерно для екзотичних порід).

Завдяки високій стійкості тіка по відношенню до згубноого впливу вологи з тикового паркету виконують підлоги навіть в басейнах і ванних кімнатах, відкритих терасах.

Твердість, Н/мм2

3,5

Щільність, кг/м3

640

Стабільність, умовна одиниця

5

Місце вирощування

Індія, Бірма, Таїланд, Суматра і Ява, Гайані, Пуерто-Ріко, Гаїті, Куба, Ямайка, та інші острови і країни Карибського басейну

Колір та структура

Колір деревини варіюється від темно-коричневого до жовто-оранжевого іноді з темними смугами оливково-коричневого або чорного кольору, що з'являються в разі насиченості деревини певними речовинами. Деревина масляниста на дотик. Під дією зовнішнього середовища паркет з тіка темніє. Текстура велика, неоднорідна, як правило, прямоволокніста.