→ ПРИДБАТИ ПАРКЕТ - ТА СУПУТНІ МАТЕРІАЛИ ЗА САМИМИ НИЗЬКИМИ ЦІНАМИ

 

Найбільш поширені способи укладання штучного паркету

 
Ялинка Художнє укладання
В'єтнамка Фризи Та Розетки
Палубна Палацовий паркет
Килим  
Розбіжність  
Квадрат  

 

 

 КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДЛОГ З ПАРКЕТУ ТА ЙОГО ЗАМІННИКІВ

Головною перевагою паркетної підлоги є той факт, що паркет виготовляється з натуральної деревини - екологічно чистого і нешкідливого матеріалу. Крім усього цього, паркет володіє високими технічними характеристиками і художніми достоїнствами. У випадку, якщо при встановленні паркету дотримуються всіх вимог щодо підготовки основи і кріплення до неї покриття, то така підлога забезпечить гігієнічність, теплостійкість, відсутність шумів при ходьбі, безпеку (підлога не слизька), низьку звукопровідність, довговічність, високу ударостійкість.

По вертикальній структурі паркетна підлога може бути монолітною або багатошаровою. Монолітний паркет припускає однорідність деревини, а багатошаровий - два або більше шарів вихідного матеріалу.

В даний час для укладання паркетних підлог застосовують паркетну дошку, штучний паркет, щитовий паркет, ламінат, художній паркет. Що являє собою кожний з перерахованих видів покриття?

Починати треба, звичайно ж, з характеристики щитового паркету, так як саме він є першоосновою всіх інших видів паркетного покриття, але суті своєї є його замінниками (окрім художнього паркету). Складовими частинами штучного паркету є планки (клепки), що виготовляються з цінних порід натуральної деревини. На обох кромках таких планок є пази і гребені, за допомогою яких відбувається з'єднання планок між собою.

В залежності від виду основи укладання штучного паркету можна здійснювати як на цвяхах, так і на мастиці (клею). Якщо основа дерев'яна (ДВП, ДСП, фанера), кріплення планок здійснюється на цвяхах (шпильках). А якщо підставою служить бетон або асфальт, то укладання проводиться на мастиці (на клею). Штучний паркет досить міцний і вологостійкий.

Стримуючим моментом його широкого застосування може служити та обставина, що сам процес укладання вимагає певної кваліфікації, високої точності. Крім того, в процесі експлуатації таке покриття припускає обов'язкове дотримання приписів по догляду.

Товщина планок (клепок) штучного паркету в залежно від фірми виробника (країни) і від породи деревини може коливатися в межах від 12 до 22 ± 0,2 мм. Ширина - від 30 до 90 ± 0,2 мм з градацією 5 мм. Довжина - 150-500 ± 0,3 мм з градацією 50 мм. Товщина шару зносу - 7-10 мм. Вологість паркетних планок 9 ± 3%.

Штучний паркет - це набір з окремих планок. Планки діляться на два типи:

1. П1 - планки з гребенями і пазами на протилежних сторонах.
2. П2 - планки з гребенем на одній стороні і пазом на інший (рис. 2). Пази і гребені при з'єднаннях планок входять один в одного.