Паркет дуб - цінність та довговічність Вашої підлоги!

паркет дуб, паркет львів, паркет купити

Дуже цікаві факти

Насамперед про дуже цікаві факти - дуб легко досягає віку більше 1000 років. Дерева виростають до 18-30 метрів і в діаметрі 120-180 см. Стовбур дуба, що росте в лісі прямий і без сучків до висоти 15 метрів. Відрізняється великою різноманітністю, тому що налічує в цілому близько 200 різновидів. Північні дерева, що ростуть на поганому грунті, мають кращу деревину, у порівнянні з деревиною південних дерев. Заболонь дуба світло-жовта. Зріла деревина має опеньки від світло-коричневої до жовтувато-коричневої з гарною текстурою на зрізі. Вона міцна, довговічна, стійка до зовнішніх впливів. Згодом дуб небагато темніє, що додає відтінок благородної старовини.

Деревина дуба висихає порівняно повільно, при прискореної сушці схильна до утворення тріщин. Для додання деревині дуба більш високих декоративних якостей, її часто піддають морению або травленню. Під моренням дуба розуміють багаторічне витримування його у воді, від чого деревина набуває шовковисте темно-фіолетове забарвлення. Морення збільшує твердість деревини, але при цьому підвищується її крихкість. Дубову кору і тирсу застосовують для просочення інших порід деревини, що змінює їх природне забарвлення. Для цього дерев'яні заготовки витримують у відварі з суміші подрібненої кори і стружки стовбура дуба, насичуючи їх дубильними речовинами.

При виборі методу обробки дубового виробу потрібно враховувати, що ця деревина погано приймає спиртові лаки і політуру. Політуру практично не приймає через високу пористість. Підвищена твердість деревини дуба погіршує забивання в неї цвяхів і загвинчування шурупів. Тому найкраще виконувати попереднє свердління щоб уникнути розколювання дощок. Дубові елементи сходів добре склеюються між собою. Деревина з дуба знаходить різноманітне застосування: у вигляді паркету, струганого шпону для обробки виробів, в меблевій промисловості, машинобудуванні, в тарному (бочки для вина і пива) і дубильно-екстрактному виробництвах.

Різьблені масивні двері з дуба, покриті прозорими атмосферостійкими лаками, часто прикрашають будівлі, особливо адміністратівні. Фарбувати дуб недоцільно, для цієї мети треба використовувати більш доступну деревину. При роботі з дубом слід враховувати, що він дуже чутливий до рослинного масла (соняшникового, льняного, натуральній оліфі і ін.) - на його поверхні від масла часто з'являються плями. Деревину з дуба необхідно покривати прозорими швидковисихаючими атмосферостійкими лаками. З широкими річними кільцями, твердий і важкий дуб найкраще підходить для місць, від яких вимагається сильна зносостійкість. Його деревина підходить як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування, наприклад для виготовлення мостів, причалів. З тонкими річними кільцями, легкий і м'який дуб, гарний для внутрішньої обробки, меблевої промисловості, дерев'яної скульптури, токарних робіт.

 

Основні переваги

Паркет дуб міцний, довговічний і стійкий до зовнішніх впливів. Згодом паркет дуб трохи темніє.

Паркет дубовий часто піддають моренню для додання більш високих декоративних якостей. Паркет дубовий морений володіє підвищеною твердістю, але при цьому підвищується його крихкість.

Паркет з дуба відрізняється особливо високою зносостійкістю і простотою догляду. Паркет з дуба стабільний і міцний, і він буде радувати Вас десятиліттями.

Паркет дубовий прекрасно піддається різним видам обробки: браширування, термообробка, ефект старіння,  тезка, випал, патинування, тонування, відкриваючи практично необмежені можливості для дизайну. Паркет з дуба з точки зору ефективності та економічності піддається тонування найбільш часто.

Дубовий паркет укладається в приміщення з високим навантаженням. Слід зазначити, чим більше товщина річних кілець у дуба, тим більше зносостійкий дубовий паркет.

І саме головне! Досить вишукано виглядає паркет з мореного дуба. Саме він має насичений темний, майже чорний відтінок деревини. Зауважимо, що отримують такий колір з дуба шляхом спеціальної обробки деревини, де так само без хімічних реакцій не обійшлося. Морення деревини - дуже древній спосіб зміни фізичних, хімічних властивостей сировини, а також його природного кольору. Цю технологію нам подарувала сама природа: повалені і затонулі в річках стовбури дерев (причина може бути різною) століттями перебували у воді. Деревина не взаємодіяла з киснем, від чого не гнила, зате на неї впливали різні мінеральні речовини, що містяться у воді. За століття дерево не тільки темніло, але і ставало дуже міцним пиломатеріалом.
 

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 19 Жовтня 2017 року



Статтю додано: 26/Квітня/2024     переглядів: 8625