ВСТАНОВЛЕННЯ ПЛІНТУСІВ СВОЇМИ РУКАМИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ! САМА ПРОСТА ІНСТРУКЦІЯ

плінтус, встановлення плнтуса, монтаж плінтуса

Буває так, що паркет вроді нормальний, а плінтуси вже старі та вигляд в них доволі страшний. І звісно виникне бажання замінити плінтуси на нові.  Ви можете звернутись до професійних фахівців компанії ФАЙНІ ПІДЛОГИ, які все зроблять ідеально та якісно, але деяі люди люблять робити все самі, тому в даній статті я чітко та просто поясню як встановити плінтус в домашніх умовах для початківців в даній сфері.

Отже, монтаж покриття для плінтусів здійснюється на завершальній стадії ремонту, після того, як на підлогу укладено покриття, і завершена обробка стін. Процес цей не представляє особливої складності, тому, ознайомившись з деякими нюансами, цілком реально впоратися з роботою своїми силами.

 

Вибираємо плінтус

 

На сьогоднішній день в продажі можна знайти практично будь-які різновиди плінтусів: з масиву дерева, МДФ, ламіновані або шпоновані. Важливо враховувати, що матеріал виробу повинен поєднуватися з матеріалом підлоги. Так, наприклад, пластиковий плінтус буде недоречно виглядати на покритті з паркету або паркетної дошки, а соснова або ясенова планка не підійде до лінолеуму або ламінату.

Що стосується вартості - безумовно, пластиковий плінтус можна віднести до найбільш бюджетних моделей будматеріалів. Вироби з МДФ коштують трохи дорожче, а найбільш дорогими, але, в той же час, елегантними, міцними і екологічними є плінтуси з цілісного масиву дерева.

 

Особливості монтажу: встановлюємо плінтус за всіма стандартами

 

  • Якщо Ви придбали дерев'яні плінтуси, врахуйте, що перед укладанням вони вимагають певної підготовки. Поверхню планок необхідно відшліфувати, а потім прогрунтувати і пофарбувати або покрити лаком. Тільки після повного висихання лакофарбового покриття виріб можна вважати готовим до встановлення.
  • Необхідно пам'ятати, що чим новіша поверхня, тим більш щільно до неї буде прилягати плінтус. Це важливо і з точки зору естетичності, і з боку практичності: під нещільно підігнані планки можуть потрапляти волога, пил і бруд, руйнуючи як сам плінтус, так і підлогове покриття.
  • Для того, щоб на стиках не утворювалися великі щілини, слід обрізати планку строго під кутом в 45 градусів. Невеликі щілинки можна заповнити герметиком або іншою підходящою для цих цілей сумішшю.
  • Дерев'яні плінтуси в домашніх умовах фіксуються до підлогового покриття за допомогою цвяхів або самонарізів. Щоб їх капелюшки не були видні на поверхні планки, їх можна зашпаклювати. До стіни планки кріпляться або клеєм, або такими ж кріпильними елементами, які використовувалися для підлоги.

Пластикові плінтуси більш прості у встановленні, ніж дерев'яні, оскільки оснащені спеціальними кріпленнями, а також аксесуарами, що дозволяють замаскувати щілини і стики. В цьому випадку достатньо скористатися «рідкими цвяхами»: якщо поверхня рівна - пластик буде триматися міцно і надійно.

  • Особливу складність представляють собою нерівності периметра: подіуми, пороги, сходи, а також труби і короби комунікацій. Для округлих конфігурацій у продажу можна знайти вигнуті плінтуси певної довжини і радіусу. Якщо ж виступ або поглиблення мають прямокутну форму - монтаж проводиться відповідно до загальних правил: розмічаються і відрізаються планки потрібної довжини, а стики формуються підрізкою краю плінтуса під кутом у 45 градусів.

На перший погляд інструкція по встановленню доволі проста, але якщо під час встановлення виникнуть труднощі, то раджу звертатись до спеціалістів даної сфери.

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 4 Вересня 2017 року

Теги: встановлення плнтуса, Плінтус, монтаж плінтуса

Статтю додано: 27/Квітня/2024     переглядів: 8926