Грамотне шліфування паркету, чи масивної дошки

Грамотне шліфування паркету, чи масивної дошки

Найбільша помилка

Зважившись приступити до оновлення своєї паркетної підлоги, багато крім словосполучення «шліфування паркету» не знають нічого. На перший погляд ця операція здається простою.

Але це не так! Незнаючи нічого про грамотне фліфування - ми довіряємось спеціалістам даної сфери, чи пробуємо навіть самі приступати до шліфовки. І от коли за справу береться дилетант (або спеціаліст, який щойно почав свою кар'єру), це часто призводить до того, що паркет після лакування буває зіпсований. Смуги, вибоїни, ями, залишки старого лаку і інші дефекти зустрічаються набагато частіше, ніж Ви можете подумати. Звісно найпростіше - це звернутись до наших спеціалістів і вони все зроблять грамотно по всіх стандартах і навіть дадуть гарантію на якість! Але якщо по якихось причинах Ви не маєте змоги звернутись до наших спеціалістів, то саме для Вас наш технолог компанії «ФАЙНІ ПІДЛОГИ» підготував цю статтю, щоб застерегти вас і пояснити, які неправильні дії можуть привести до сумних наслідків. Ця стаття дасть коротке уявлення про проблему. Більш докладно про основні помилки циклювання паркету читайте на інформаційному порталі нашої компанії.

 

 

Друга помилка

Отже, необхідно зрозуміти, що для шліфування використовується абразивна стрічка або «наждачка». Це стрічка з приклеєними на неї «камінчиками». Чим більше каміння, тим грубша шкурка, і тим більше вона впливає на паркет. Звичайно, більш потужний абразив набагато швидше і якісніше прибере нерівності і забруднення, але проблема в тому, що і смуги він залишить теж глибокі.

Грубою наждачкою набагато легше наробити ям і борозен, і на перший погляд здається, що треба використовувати «дрібну» наждачку, що багато хто намагається зробити. Повірте - це не так! Намагаючись застрахуватися від одних неприємностей, ви отримаєте інші! Слабким абразивом, або при використанні плоскошліфувальної машини замість стрічкової, дуже важко, а іноді і неможливо, до кінця провести вирівнювання і очищення паркету, що в підсумку виявиться залишками старого лаку, шпаклівки та іншими плямами.

 

Грамотний підхід

Щоб правильно циклювати паркет, чи масивну дошку і не допускати помилок, необхідно чітко уявляти технологічний процес. Фізично кожна наждачка залишає смуги, якщо вона грубша, то смужки глибші. Ваше завдання полягає в тому, щоб вирівняти покриття і зробити його чистим. Надалі потрібно проводити шліфовку так - шліфуємо підлогу у напрямку волокон, послідовно збільшуючи нумерацію наждачок. Так, саме збільшуючи, бо, чим вище номер, тим абразив дрібніше! Дуже важливо! Не поспішайте і не пропускайте номера! Кожна наждачка прибирає смуги, залишені попереднім номером, але при цьому залишає свої. Дрібна шкурка зробить паркет гладким, але при цьому не видалить смуги грубого номера. Справа в тому, що середні борозни особливо не кидаються в очі, але відмінно проявляться після лакування, явивши гнітючу картину.

Ми описали лише один нюанс, а їх, повірте багато! Тому радимо ретельніше готуйтеся до флішування паркету, адже робите Ви це не кожен день! Успіхів!

 

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 30 Квітня 2019 року

Теги: шліфування паркету, шліфування масивної дошки

Статтю додано: 20/Квітня/2024     переглядів: 6174