ВИКОНАННЯ ПАРКЕТНИХ РОБІТ ПІД КЛЮЧ З ГАРАНТІЄЮ

 

Іван

моб.т.: (067) 900-20-66, (063) 434-01-74;

тел/факс.: (032) 252-27-40;

e-mail: ivan_parket@ukr.net

ВИДИ РОБІТ:

ТЕХНОЛОГІЯ УКЛАДАННЯ ПАРКЕТУ

Компанія ФАЙНІ ПІДЛОГИ встановлює паркет за самими передовими технологіями і в той час за доступною ціною!

1.Підготовка основи під паркет

Перед тим, як приступити до укладання паркету, необхідно грамотно оцінити якість основи.

У першу чергу, основа під паркет повинна бути рівна і чиста. Допустиме відхилення від рівня - 2мм на довжині 2м. Це може бути поверхня, зроблена з цементу або сучасної модифікованої суміші. 

Основа має бути достатньо міцною і однорідною. У процесі експлуатації у паркетній підлозі виникають досить серйозні напруги внаслідок зміни мікроклімату в приміщенні ( наприклад, початок і кінець опалювального сезону). У тому випадку, коли основа не досить міцна, або має шарувату структуру, вертикальна складова напруги, що виникла в паркеті, може призвести до "підриву" паркетної підлоги.

Основа під паркет повинна бути сухою. Високу вологість можна вважати лютим ворогом дерев’яної підлоги. Насамперед тому, що дерево в силу своїх природних особливостей дуже різко реагує на вологість. Так, наприклад, якщо укласти паркет на вологу основу. то через деякий час він "підніметься" і усунути цей дефект можливо буде лише шляхом повного демонтажу паркетної підлоги. Тому, перед укладанням паркету, необхідно перевірити вологість основи за допомогою спеціальних контролюючих приладів (вологість не повинна перевищувати 2%). Особливо, це стосується цементної основи, якій потрібно довготривалий термін висихання (при товщині стяжки 4-5см термін висихання 4-5 тижднів, при більшій товщині - фаза висихання значно збільшується).

 

2.Укладання вологостійкої фанери

Після того, як поверхня вирівняна, тоді настилають фанеру, завдяки чому забезпечується більш висока надійність конструкції.

Використання вологостійкої фанери дозволяє:

 •  Гарантовано забезпечити необхідну міцність основи;
 • Отримати максимально рівну основу порівняно із цементною стяжкою і самовирівнюючими матеріалами;
 • Зберегти паркет від завчасного відриву від стяжки (у зв’язку із швидким руйнуванням верхнього шару стяжки під дією перемінних навантажень з-за постійних мікродеформацій  деревини);
 • Зберегти більш довший термін експлуатації паркетних планок, які в даному випадку безпосередньо контактують з деревом. а не з мінеральними матеріалами (наприклад,  цементно-пісочною стяжкою);
 • Збільшує теплоізоляцію підлоги.

Для виготовлення гідроізоляційного шару необхідно вилити клей на цементну стяжку і вирівняти за допомогою шпателя шаром товщиною 1-2 мм. За консистенцією клей повинен бути достатньо тягучим і, будучи гідроізоляційним шаром, не пропускати вологу з цементної основи.

Зазор між листами фанери повинен складати 5 мм, а компенсаційний зазор між фанерою і стіною 10 мм. Фанера послідовно укладається і закріплюється до цементної стяжки спеціальними пневмоцв'яхами за допомогою тискового пістолета.  Методика прибивання дюбелями застаріла, так як від дюбелів розбивалася і тріскала стяжка, що негативно впливало на її подальшу експуатацію. Потім покладена фанера шліфується і укладається паркет.

 

3.Укладання паркету

Паркет, як і будь-яка інша деревина, гідроскопічний (тобто схильний вбирати вологу). Його не можна транспортувати під час випадання опадів, а також у відкритому транспорті. Під час ремонтних робіт повітря в приміщенні, звичайно, насичене вологою. Тому, паркет укладають тоді, коли закінчені всі ремонтні (бетонні, штукатурні)  роботи, і тільки після цього доставити паркет у сухе і чисте приміщення, призначене для укладання. Рекомендована температура в приміщенні при укладанні паркету 18-25°С; вологість -  45-60%. Перед укладанням протягом не менше 14 днів витримайте паркет у приміщенні в упаковці, яка була при транспортуванні, якщо паркет чи масивна дошка з фаскою то її можна встановлювати одразу! При цьому забезпечивши оптимальну вологість і температуру повітря. Це необхідно, щоб збалансувати вологість паркетних планок і повітря в приміщенні, тим самим уникнути його деформації після укладання.

Компанія ФАЙНІ ПІДЛОГИ використовує самк перевірену методику укладання, а саме - Укладання паркету на цементну основу через фанеру.

Тому це і є найбільш поширений є спосіб укладання паркетуна цементу основу з використанням фанери. При цьому на підготовлену основу укладаються листи фанери. Фанеру укладають із зсувом стиків (так званий дискретний метод укладання) із зазором між листами в 5 мм.Листи приклеюються до попередньо погрунтованої основи. Фанера повинна бути вологостійкою і мати товщину 2/3 від товщини паркету. Після повної кристалізації клейового шару (залежно від типу використаного клею від 2 до 7 днів) фанера шліфується і настиляють паркет.

Необхідно відмітити, що укладання паркету лише на клей недостатньо для хорошої якості. Клей має термін полімеризації, під час якого паркетини повинні бути рівномірно прижаті до підлоги. Для цього паркет пристрілюють спеціальними скобами тисковим пістолетом. Методика прибивання цв'яхами вже давно застаріла, так як при зміні вологості паркет відривався від основи.

Між паркетною підлогою і стінами (для будь-якого варіанту укладання) на всю товщину підлоги залишають компенсаційний проміжок 1 - 1,5 см, який можна заповнити еластичним (силіконовим) герметиком.

Основні рекомендації при укладанні штучного або художнього паркету:

 • Вологість паркету повинна бути в межах 9 -13%.
 • Паркет повинен відповідати ГОСТ, мати якісні геометричні параметри.
 • Перед укладанням паркету на фанеру потрібно пошліфувати.

Користуйтеся послугами тільки досвідченних професіоналів-паркетників. Пам’ятайте, що яке би красиве та досконале дерево Ви не купували, це ще напівфабрикат, який потрібно довести до готового вигляду.

 

4. Шліфування паркету

Після закінчення процесу укладання паркету настає надзвичайно відповідальний етап технологічного процесу - шліфування, яке виконують через 2-3 дні після укладання паркету. Шліфування проводять за допомогою спеціальних машинок, до вибору яких слід підходити з великою відповідальністю. Існує кілька видів шліфовочних машинок: барабанні, плоскошліфувальні, кутові. Всі ці машинки відрізняються конструкцією робочого вузла.

Виконується дана операція в два етапи:

Для шліфування кутів і підлоги біля стіни використовують кутову шліфувальну машинку.

Перед остаточним шліфуванням виконують шпаклювання, тобто заповнюють щілини між паркетинами. Потім паркет ще раз шліфують.

 

5. Лакування паркету

Лакування - завершальний етап в укладанні нового паркету або після реставрації старої підлоги. Від якості лакування багато в чому залежить термін служби підлогового покриття. Перед тим, як приступати до покриття лаком, паркетна підлога потребує грунтування. Грунтовка запобігає впитуванню лаку в дерево, що дозволяє не лише зменшити кількість лаку, але й захистити паркет від дії лакового покриття.

Після цього приступають безпосередньо до лакування паркету. Лак захищає паркет від проникнення вологи, а також сприяє захисту від механічного стирання. Кількість шарів лакового покриття може становити від трьох до дев’яти. Велика кількість шарів лаку додає паркету додатковий блиск. створює відчуття глибини лакового покриття. Кожен шар бажано наносити валиком, і після нанесення дати лаку достатній час для висихання. Лак можна вибрати глянцевий або матовий.

Глянцевий лак має гарний блиск, підкреслює природну структуру дерева, робить кімнату більш світлою. Але на такому паркеті будуть більше помітні вм’ятини, царапини і осідання пилу. Матовий лак стане в пригоді втому випадку, коли необхідно "охолодити" і без того яскравий орнамент на паркеті. Крім того, приміщення з паркетом, покрите матовим лаком, виглядає більш затишним.

Основні рекомендації при лакуванні паркету:

 • При роботі з водними лаками вологість у приміщенні повинна бути 50-70%, вологість паркету не повинна перевищувати 12%, температура в приміщенні 15-24°С.
 • Наносити лак потрібно спеціальними фірмовими інструментами (валик, аплікатор, пензель, шпатель).
 • Лак бажано наносити на попередньо погрунтовану поверхню. Грунт повинен бути цього ж самого виробника, що і лак.
 • Проводити міжшарове шліфування лаку.
 • Перед лакуванням, приміщення очистити від пилу (пилосос, волога ганчірка).
 • Наносити не менше трьох шарів лаку, оптимально 4-5 шарів. Щоб домогтися дзеркальної поверхні потрібно нанести 6-7 шарів.
 • Повна кристалізація лаку 6-7 днів.

Від правильного вибору паркетного лаку залежить зовнішній вигляд і термін експлуатації паркету. Лакування паркету - це 70% успіху паркетних робіт. Ми рекомендуємо використовувати лише якісні лаки світового виробництва, наприклад фірми   "TOVER", "BONA"та ін.