Вибираємо масивну дошку по породі деревини

Масивна дошка з  Дуба, Масивна дошка з деревини Тік

Від породи деревини залежить не тільки колір і відтінок майбутнього підлогового покриття, що, звичайно, дуже важливо, але і твердість поверхні підлоги, стійкість деревини до перепадів температур і високої вологості та багато іншого.

Ці характеристики впливають на вибір в набагато більшому ступені, ніж відтінок, вишуканість або екзотичність виробу. Наприклад, масивну дошку можна виготовити з будь-якого дерева, будь-якої далекої екзотичної країни, але, як ця дошка поведе себе в наших умовах? Адже у нас влітку жарко і волого, а взимку сухо і холодно. Дерево то розширюється, то зсихається, а в деяких випадках навіть може викручуватися і жолобитися. Саме тому необхідно вибирати ті породи деревини, які зарекомендували себе в нашому кліматі найкраще.

 

Масивна дошка з  Дуба


Масивна дошка Дуб: відноситься до твердих порід, підлогове покриття з неї стійке до зовнішніх механічних впливів і служить століттями, не втрачаючи своєї міцності. Колірна гамма дубових дощок вкрай широка і налічує близько 200 відтінків: від жовтувато-білих до жовтувато-коричневих з вкрапленнями сірого або зеленого кольору. На поверхні добре проглядаються сліди вікових кілець, на радіальному розпилі серцевина утворює світлі лінії і ділянки, які здаються вогненними спалахами. Згодом масивна дубова дошка темніє, але це не робить її загальний вигляд гірше, а тільки надає відтінок старовини. Міцність і твердість дуба настільки високі, що її укладають не тільки в житлових приміщеннях, але і в офісах, ресторанах, клубах та інших закладах з високою прохідністю.

Масивна дошка з дуба виготовляється, як з готовим лаковим покриттям, так і без нього. Дошки без покриттів використовують для інтер'єрів в стилі еко, скандінавському і етностилі. Дошка, покрита лаком, створить рівне гладке покриття, яке підійде таким стилям, як модерн, авангард, вінтаж, рококо та ін. 

 

асивна дошка з деревини Тік


Масивна дошка Тік: цінується за свою стійкість до гниття. Її використовують для облаштування палуб, відкритих терас і інших об'єктів, які постійно стикаються з водою. Тік не чорніє і не втрачає міцність під впливом води. Деревина цього дерева може мати різно кольорову палітру з різною структурою, найпоширенішою є золотисто-коричнева з більш світлою заболонню і темною серцевиною.

 

Масивна дошка  з Модрини


Масивна дошка Модрина: зовні практично не відрізняється від соснової, але при цьому володіє такою ж твердістю, як і дуб. Колірна гамма становить близько 12 сонячних відтінків. Особливістю Сибірської Модрини є її антисептичні властивості, на ній не приживаються гнильні бактерії і цвіль. Завдяки вражаючій стійкості до впливу вологи масивну дошку з модрини використовують для облаштування причалів, відкритих терас і майданчиків, балконів, лоджій. А твердість і стійкість до механічних впливів дозволяють укладати її в спортзалах, бібліотеках, ресторанах і ін. Модрина зберігає свою текстуру.
 

 

Масивна дошка з Ясеню


Масивна дошка Ясень: охоплює весь спектр світлих сонячних відтінків, доповнених багатим текстурованим малюнком. Підлога з ясеня візуально розширює приміщення, при цьому як би заповнюючи його природним сонячним теплом і світлом. Деревина цієї породи володіє ще більшою, ніж у дуба, твердістю і міцністю, але разом з тим унікальною пружністю. Завдяки сукупності цих якостей, ясен використовують не тільки для обробки житлових приміщень, а й спортзалів і навіть виготовлення спортінвентарю.

 

Масивна дошка з Клену


Масивна дошка Клен: вважається найяснішою серед всіх інших. Колірна палітра від практично білого до злегка рожевого, або жовтуватого відтінку з червоними прожилками. Зріз клена володіє унікальним малюнком і структурою, поверхня під дією сонячних променів стає злегка жовтуватою, або з'являється золотистий відлив. Деревина клена тверда, міцна і еластична, має унікальну міцність на вигин. Але при цьому явним недоліком масивної дошки з клена вважається її залежність від зміни рівня вологості.

 

Масивна дошка з Горіха


Масивна дошка Горіх: може бути виготовлена з різних сортів горіха, це і європейський (волоський), і американський, і інші. Колірна гамма різноманітна: від світло-бежевого, або світло-сірого до темно-коричневого. Структура деревини цінується за малюнок з сірих, коричневих і фіолетових відтінків, які надають всьому приміщенню затишний теплий вид. Важлива особливість горіха - його стійкість до підвищеної вологості і перепадів температур. Навіть в процесі сушіння в ньому не утворюються тріщини, а в процесі експлуатації деформації мінімальні.

 

Масивна дошка Мербау


Масивна дошка Мербау: проводиться з породи червоного дерева мербау, що росте в тропічному кліматі (Індонезія, Філіппіни, Малайзія та ін.). Особливість цієї породи - колірна гамма від світлих відтінків червоно-коричневого до темних відтінків темно-коричневого з золотистими і жовтими вкрапленнями, що утворюють хитромудрі візерунки. В процесі експлуатації колір змінюється і набуває сріблясто-сірого відтінку. Наповнюють мербау маслянисті речовини і роблять дошку з нього міцну, тверду і стійку до вологи і гниття, також вона практично не розсихається.
 

Крім перерахованих вище порід масивна дошка виготовляються з берези, бука, груші, вишні, бразильського горіха, акації і безлічі екзотичних порід: тигрового дерева, сукупіри, Афрормозія і ін. Всі вони мають свої унікальні характеристики. Але при виборі необхідно приділити велику увагу щільності і вологості деревини, так як закордонні екзотичні будівельні матеріали просто не можуть відповідати вимогам нашого клімату.

 

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 4 Червня 2017 року.

Теги: Масивна дошка з Дуба, Масивна дошка з деревини Тік

Статтю додано: 19/Грудня/2018     переглядів: 21162