Встановлення та укладка ламінату своїми руками в домашніх умовах! ПРОСТА ІНСТРУКЦІЯ

Встановлення ламінату, Монтаж Ламінату, Укладка ламінату

Компанія ФАЙНІ ПІДЛОГИ завжди рада Вам допомогти порадами і точними інструкціями в паркетній індустрії! На сьогодніщній день стало дуже популярно купувати дешеве підлогове покриття, але як ми знаємо дешеве довго не служить, але якщо Ви все таки придбали Ламінат, то потрібно його встановити і бажано безкоштовно своїми руками. Так от, я підготував покрокову та просту інструкцію, як безпечно та якісно встановити ламінат! І так почнено з підготовки основи!

Підготовка основи

Головною особливістю ламінату, як одного з найпопулярніших підлогових покриттів є факт відсутності жорсткого зчеплення з твердою основою. Серед фахівців, цей метод укладання називають «плаваючим». Перед основними роботами, поверхню потрібно повністю очистити від сміття, видимі ями і тріщини залити розчином, виступи зчистити зубилом

Ламінат

Сусідні панелі ламінату кріпляться між собою за допомогою замків. Якщо основа буде мати значні перепади, то ці замки під постійним навантаженням розійдуться, а саме покриття стане непридатним для подальшої експлуатації. Тому, щоб не допустити цього, краще відразу подбати про рівність бетонної стяжки. Сьогодні, подібні дефекти швидко усуваються заливкою самовирівнюючої основи. Наливна технологія допоможе видалити перепади до 20 мм. Якщо приміщення недавно побудовано, основу  краще організувати піщано-цементним стягуванням, по попередньо виставлених маяках.

Коли все це зроблено, можна приступати до укладки ламінату.

Укладання ламінату

Купивши відповідний ламінат, не можна відразу ж приступати до роботи з укладанням. В першу чергу матеріалу потрібно дати окліматизуватися в приміщенні при кімнатній температурі. Зазвичай вистачає 4-6 годин, але краще, якщо це буде тривати повну добу. Дану процедуру особливо потрібно проводити в холодну пору року. Вона виключає ймовірність деформації ламінату при різкому перепаді температури.

Ламинат

Коли ламінат окліматизувався - очищаємо цементну стяжку від сміття і від інших зайвих предметів. Якісно це зробити допоможе потужний будівельний пилосос, в крайньому випадку, підійде побутовий аналог. Починають класти підкладку від будь-якого краю, таким чином, щоб нахлест на стіни становив не більше 5 см. Шви між різними секціями підкладки або рулонними смугами фіксують широким скотчем. Коли вся поверхня заповнена, починають укладати ламінат. Точкою відліку стане кут боку кімнати, перпендикулярний природному джерелу світла. Панелі лягають в напрямку від вікна. Якщо все зроблено правильно, ламіноване покриття буде здаватися повністю монолітним, без видимих швів. Існує також діагональний метод укладання ламінату на який не впливає місце розташування джерела світла на загальне сприйняття покриття в кінцевому результаті. Тут крайні панелі постійно підрізають під кутом 45 градусів, а сама процедура укладання залишається аналогічною.

Перед початком роботи обов'язково підготуйте пластикові клини, товщиною 15 мм. Їх можна заготовити самому або купити в будівельному магазині. Клини забивають з певним кроком у стін і тим самим забезпечують необхідний зазор. На кожній стороні ламінованої панелі є замки, за допомогою яких ламінат з’єднується між собою. Вставте три клини, один в кут і два по сторонах, і покладіть першу дошку. Потім візьміть іншу пластину і заведіть її в торцевий замок попередньої під кутом 45 градусів.

Укладка Ламінату

Штовхніть до упору і опустіть, поки не пролунає характерний звук. Далі все відбувається аналогічним чином, на початку другого ряду сусідня панель заводиться вже в поздовжній замок. Важливо зауважити, що ламінат укладається подібно до цегляної кладки, тобто з перетином швів (не більш ніж 40 см.). Щоб це забезпечити, крайні плити доведеться постійно обрізати, корисним тут стане електричний лобзик або пила для різання металу. З обрізаного шматка зазвичай починають укладання наступного ряду. Після того як панель була поставлена на місце, її додатково підбивають молотком через підставлену плашку, щоб мінімізувати стики.

Коли справа дійшла до дверного отвору у багатьох виникають проблеми. Також як і всюди тут необхідний зазор 15 мм. Тому не залишається іншого виходу, ніж підрізати дверну коробку на цю величину. Виниклі невеликі щілини потім сховаються під декоративним порогом.

Ламінат

Останній ряд ламінату швидше за все доведеться розрізати по довжині. При цьому можлива поява щілин на бічних стиках. Щоб це виключити використовують спеціальні скоби. Один край саджають в зазор і фіксують скобою, а другий кінець підбивають молотком до повної усадки пластини.

Процедура укладання ламінованого покриття завершується набиванням плінтусів. Він забезпечує загальну естетику підлоги, завдяки прихованим зазорам між стіною і ламінатом.

Як бачите, щоб поставити ламінат – потрібно мати деякі будівельні навики, якщо у вас таких навиків немає то раджу викликати спеціаліста, щоб не знищити свіжо куплений ламінат! 

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 30 січня 2017 року.

Теги: Встановлення ламінату, Укладка ламінату, Монтаж Ламінату

Статтю додано: 23/Квітня/2024     переглядів: 12982