→ ПРИДБАТИ ПАРКЕТ - ТА СУПУТНІ МАТЕРІАЛИ ЗА САМИМИ НИЗЬКИМИ ЦІНАМИ
На зовнішній вигляд і довговічність паркету не малий вплив надає якість лаків і грунтовок, якими він обробляється. Хороший лак:
• захищає паркет від вологи і хімічних речовин;
• забезпечує стійкість до зносу і механічних навантажень;
• дає високий рівень еластичності;
• зберігає і покращує натуральний колір дерева.
Лакування - прозора обробка дерева - була винайдена давно. Суть цього процесу полягає в прояві кольору дерева (для цього досить змочити дерево рідиною) і захисту дерев'яного виробу від зовнішніх негативних чинників. У цій статті ми розповімо про те, що таке лак і як з ним працювати.
Існує не так багато видів нанесення лаку, найпоширеніший з них - пензлем. Кисть занурюється в лак і рівномірно наноситься на поверхню маховими рухами. Якщо необхідно покрити лаком велику площу, то зручніше буде скористатися валиком. Головна проблема полягає в тому, що лак не усмоктується в дерево, тому він повинен дуже добре прилипати до поверхні. Дуже поширеним способом нанесення лаку є розпорошення, яке проводиться за допомогою електричного або пневматичного фарбопульта. Цей метод вважається промисловим і в основному застосовується на виробництві. Так, меблеве виробництво було б абсолютно неможливо без використання цієї технології.
Все більш рідко зустрічаються спиртові лаки, виготовлені на основі шелаку або сандараку - органічних смол, що виділяються з тропічних дерев. Ці смоли суттєво підвищують ціну лаку. В основному ці лаки застосовують в роботі з музичними інструментами.
Інша справа - масляні лаки. В основі цих лаків природні смоли, каніфоль, шелак або бурштин, рослинні масла. У зв'язку з використанням достатньо дешевих смол ці лаки є доступними для мас. При цьому вони забезпечують якісне покриття, для якого характерна невелика жовтизна. В основному вони застосовуються в приміщеннях.
Під алкідними лаками розуміються розчини синтетичних смол, гліфталевих або пентафталевих. Подібні лаки називають масляними. Це пов'язано з тим, що їх застосовують як розчинники синтетичного масла. Однак слід зазначити, що ці лаки сильно перевершують масляні за загальними властивостями.
Окрему групу становлять паркетні алкідно-карбамідні лаки, які в основному використовуються для покриття поверхні підлоги. Ці лаки йдуть в комплекті зі спеціальним затверджувачем і в поєднанні забезпечують щільну плівку, що захищає поверхню від водних, атмосферних, механічних та інших пошкоджень. Крім того, є поліуретановий лак для дерева, що забезпечує особливу міцність поверхні. Його використовують для обробки високохудожніх творів мистецтва.
Шляхом розчинення нітрату целюлози в органічних розчинниках отримують нітратцелюлозні лаки. Серед їхніх переваг - невеликий час просушування, серед недоліків - відсутність достатньої глибини кольору і блиску. Крім того, фахівці рекомендують уникати робіт в дощову і вологу погоду, так як в цьому випадку лак починає мутніти.
Наступну сходинку після масляних фарб займають нафтополімерні лаки. Вони дешевші за масляних, а якість при цьому вища. Крім того, дивує стійкість цих лаків до впливу миючих засобів, реагентів, а також до зносу. Ці лаки виробляють на основі смол, одержуваних внаслідок переробки нафти, тому вони і є досить практичними і дешевими.
Існує велика кількість інших різноманітних лаків. Серед них водорозчинні, епоксидні, бітумні, поліефірні лаки, автомобільні, лаки для просочення двигунів. Захист вироблених людиною виробів - дуже важливий для їх подальшого збереження. Людство не зупиниться на досягнутому, і найближчим часом обіцяють з'явитися нові лаки, більш практичні і дешеві.