Що краще обирати для кухні? Ламінат, чи Паркет?

Ламінат на кухні, Паркет на кухні, Ламінат Львів, Паркет Львів

Якщо так пригадати, то ще кілька десятиліть тому власники квартир і заміських будинків, затіявши косметичний ремонт, були обмежені у виборі підлогового покриття.

Лінолеум був єдиним доступним варіантом. Сьогодні ситуація виглядає перспективніше: на зміну лінолеуму приходять ламінат, паркет, паркетна дошка, Масивна дошка та багато інших альтернатив. Але сьогодні я хочу поговорити суто про паркет і ламінат. Обидва варіанти, незважаючи на різний склад, набагато якісніші, естетичніші і довговічніші. Окремо варто поговорити про кухню - зоні з підвищеною вологістю, високою температурою і високим ризиком упустити щось на підлогу. Робочі поверхні можна захистити від відколів і тріщин, вибравши штучний камінь для стільниці, підлога ж залишається вразливою. Який з двох сучасних варіантів підлогового покриття пройде всі випробування кухні?

 

Відмінності МІЖ паркетом і ламінатом

Ламінат вважається більш дешевим і доступним аналогом паркету. Перший складається з спресованої МФД - листовий матеріал, що виготовляється методом сухого пресування дрібної деревної стружки при високому тиску і температурі; або ДСП - дешевий листовий композиційний матеріал, вироблений гарячим пресуванням деревинних частинок, переважно стружки, із введенням спеціальних добавок (6-18% від маси стружок). Пресування виконують на одно- та багатоповерхових періодичних пресах за тиску 0,2-5 МПа та температури 100–140 °С або у безперервних стрічкових, гусеничних або екструзійних агрегатах, що таки доволі є шкідливим для здоров'я; другий - з натуральної деревини, що абсолютно не шкідливо для здоров'я. Обидва покриття відрізняються підвищеною міцністю, зносостійкістю, а також те як вони впливають на Ваше здоров'я, але відмінно підходять для вітальні або спальні. В умовах експлуатації на кухні підлога піддається впливу вологи, нагрівання від духовки і плити, ударів падаючих зі столу предметів. Розглянемо, наскільки стійкі до підвищеної експлуатації сучасні покриття для підлоги.

 1. Волога. Як ламінат, так і паркет стійкі до впливу води протягом декількох годин. Новоутворена і вчасно витерта в кухні калюжа не зіпсує покриття для підлоги. Для підвищення вологостійкості паркет покривається декількома шарами спеціального лаку. Ламінат для кухні купується 32 класу, або вище.
 2. Фізичний вплив. Будь-яке покриття, будь то дерево, плитка або кахель, від удару важким предметом може растрескаться і прийти в непридатність. Паркет підлягає частковій реставрації без необхідності заміни всього покриття. З ламінатом буде трохи важче - доведеться замінювати відразу кілька дощок.
 3. Температурний режим. Обидва варіанти покриття стійкі до не надто сильних теплових навантажень. При роботі з духовою шафою намагайтеся не відкривати дверцята на довгий час, щоб не наражати на нагрівання паркет або ламінат.

Якщо в будинку є діти або тварини, значно зростає ризик утворення калюж, подряпин і тріщин на підлозі великий і в такому випадку краще вибрати ламінат, але слід відзначити факт про його шкідливість, про це я говорив раніше. Не обійтися на кухні і без стільниці з штучного каменю, яка не дозволить чаду залишити на поверхні робочої зони чудові малюнки ножем або виделкою.

Сімейним парам без дітей і вихованців можна без побоювань класти на підлогу паркет - він більш ефектно виглядає, не боїться частих протирань вологою ганчіркою, і звісно набагато екологічніше ламінату. Паркет має більш низькі показники теплопровідності - в будь-який час року по ньому можна пройтися босоніж і не замерзнути.

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 22 Грудня 2018 року.

Теги: паркет на кухні, Ламінат на кухні

Статтю додано: 21/Січня/2019     переглядів: 3161

  Також рекомендуємо:

  Чи варто ставити паркет, чи масивну дошку на кухні та в передпокої (Прихожій)
  Чи варто ставити паркет, чи масивну дошку на кухні та в передпокої (Прихожій) 26

  Багато клієнтів мене запитували чи вартує ставити паркет, чи масивну дошку на кухні, чи в передпокої. Такі питання доречні, адже на кухні є справа з водою та їжею, а в передпокої велике навантаження - взуття з вулиці та багато інших факторів, які не так вже й позитивно впливають на підлогу. Даю аргументовану відповідь – можна ставити підлогу як на кухні, так і  в передпокої. В цій статті я поясню все чітко та ясно, щоб Ви позбулись найменших сумнівів.

  Серед наших клієнтів старшого покоління існує думка, що паркет доречний тільки в житлових кімнатах: спальні, вітальні, кабінеті. У передпокої і на кухні прийнято віддавати перевагу більш дешевим і міцним покриттям - плитці або лінолеуму. В даний час технології виробництва, способи укладання і засоби догляду за паркетом та масивною дошкою дозволяють використовувати дерев'яну підлогу практично скрізь у Вашій квартирі.