Паркет в дитячій кімнаті. Екологічна та повністю безпечна підлога.

Паркет в дитячій кімнаті. Екологічна та повністю безпечна підлога.

ВИБИРАЄМО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ДИТЯЧИХ КІМНАТ

Підлогове покриття для дитячої ігрової кімнати повинно бути безпечним для здоров'я, пом'якшувати падіння і удари, виглядати яскраво і привабливо, легко чиститись і коштувати при цьому недорого - так або приблизно так являють підлогуь дитини більшість батьків. Чи можна знайти матеріал, який поєднує всі ці якості, або ідеалу не існує? У цій статті ми розглянемо яке покриття саме краще для дитячої кімнати.

 

Екологічне підлогове покриття в дитячу кімнату


Деревина

Підлога з дерева може претендувати на звання кращого варіанту облаштування підлоги в дитячих кімнатах. Правильно оброблена і просушена паркетна дошка буде щільно прилягати, гарантуючи відсутність щілин, в які може засунути пальчик цікавий малюк, захищене лаковим покриттям, щоб уникнути скалок, легко прибиратися від плям їжі, соків, фарб та інших неминучих забруднень.
Дерево, що створює відчуття тепла, що володіє гарною природною фактурою і малюнком, цілком підійде для маленьких активних непосид. Дерев'яні дошки пом'якшать удари від падіння малюків або швидкого любителя переміщатися бігом, стрибати зі стільців і диванів. Але така підлога повина бути максимально якісною і ціна на якісні підлоги з деревини  зазвичай трохи вища від стандарту.

Особливо цікавим буде встановити художній паркет в дитячу кімнату. Адже Ви , або дитина може вибрати будь-який малюнок з натурального дерева, особливо буде цікавим художній паркет у виді пазлів, чи зірочок.

 

Пробка

Продовжуючи розмову про матеріали, що пропонуються самою природою, потрібно згадати про пробкове покриття.

Його відносять до розряду екологічно безпечних. Воно гарантовано не стане причиною виникнення алергічних реакцій. За безпеку для здоров'я можна поставити плюс.
Коркове покриття в дитячій кімнаті тепле, служить звукоізолюючим прошарком (це якість скоріше оцінять сусіди знизу) - це перевага з розряду комфорту.
Пробка не дозволяє ковзати по підлозі, вона в міру пружна і здатна згладити наслідки від падінь - плюс в графі безпеки переміщень.
Пробкова підлога не боїться вологого прибирання, зносостійкий матеріал складно пошкодити.
Покриття може бути плаваючим (збирається способом схожим з монтажем ламінату) або приклеюється до чорнової основи. В обох випадках з роботами по його настилу впорається будь-який тато.

 

Ламінат в дитячій кімнаті

Ламінат може використовуватися в дитячих кімнатах, але його краще стелити, коли дитина підросла. Ламелі бувають різних кольорів і імітують фактуру справжніх дощок. Мити таке покриття легко, і коштує воно недорого. Але ламінат не розрахований на довгий термін експлуатації і погано переносить тривалий контакт з водою. Якщо акуратне використання гарантує, що покриття прослужить більше 5 років, то калюжка від пролитого компоту, що залишилася непоміченою, призведе до псування покриття.
Падати на таку підлогу теж досить неприємно, а ось ковзати по ньому виходить дуже добре. Особисто я раджу не економити на підлозі для дитини.

 

ФІНІШНА І САМА ГОЛОВНА ДЕТАЛЬ - М'яке покриття для дитячої кімнати!

Якщо дитина тільки починає вчитися ходити, багато повзає, і активно рухається, то краще настилати м'яке покриття для підлоги. Їх охоче вибирають і власники квартир, в яких половина має потребу в додатковому утепленні. Вибирати доведеться з двох варіантів: килимові покриття (килими, ковролін) або м'які пазли з полімерів.

Килими - традиційний атрибут житлового приміщення в багатьох культурах. Крім збереження тепла і створення затишку, малюнки на них носили таємний прихований сенс. Сьогодні килими носять виключно декоративний характер, навіть якщо це яскраво виражені етнічні мотиви. А для дитячих кімнат дизайнери розробили і продовжують придумувати оригінальні малюнки.
Килимове покриття для дитячої кімнати буває різної форми і розмірів, але це завжди вироби з явним малюнком і обробленими краями. Здебільшого вони не закривають всієї поверхні підлоги і є одним із прийомів зонування приміщення. У дитячій кімнаті вони можуть виділяти ігрову зону, а невеликі за розміром килимки зазвичай кладуть перед ліжечком. Діти люблять бігати босоніж або грати лежачи на підлозі - килим з натуральних компонентів забезпечить необхідний рівень тепла і комфорту. Але таке рішення не зовсім практично. У маленьких дітей поняття підтримки чистоти, порядку і обережного поводження з речами не завжди збігається з правилами, які придумали дорослі. Та й в період привчання до горщика дороге підлогове покриття може бути безнадійно зіпсовано (або килим більшу частину часу буде перебувати в хімчистці, а не в дитячій кімнаті).

Висновок один - ідеального покриття для дитячої кімнати не існує, але наблизитись до ідеалу реально!

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 20 Листопада 2017 року

Теги: паркет, Деревина, Підлога

Статтю додано: 22/Січня/2018     переглядів: 1424