Як заново укласти Ваш старий Паркет так як ніби повністю новий

Всі ми знаємо, що згодом підлога з дощок або паркету поступово зношується і через кілька десятиліть перетворюється в жалюгідне видовище. Деякі люди не мають змоги замовити кваліфікованих майстрів, щоб зробити реставрацію підлоги, чи заново її встановити і використовують старий паркет як основу для нового покриття. І я вирішив написати дану статтю, щоб всі хто немає змоги замовити майстрів - самі власноруч зробили свою підлогу знову красивою :)

 

Підготовка до демонтажу старої підлоги

Щоб на існуючий зношений паркет покласти нове покриття для підлоги, старе доведеться все одно прибрати. В результаті оголюється чорнова основа, яку можна переглянути і усунути всі виявлені горби, западини і інші вади поверхні.

Ось перелік необхідних будівельних інструментів, які можуть знадобитися при роботі з демонтажу старого підлоги:

  • дриль;
  • шуроповерт;
  • перфоратор;
  • обценьки;
  • рівень;
  • пасатижі;
  • саморізи по дереву;
  • саморізи + пластикові дюбелі (для фіксації дерев'яних лаг до бетону).
     

Приміщення, в якому буде укладатися старий паркет, звільняється від будь-яких меблів. Втім, громіздку шафу можна тимчасово залишити в спокої, так як ділянка дерев'яної підлоги під ним можна розкрити в найостаннішу чергу.


Демонтаж паркету

Демонтаж старого дерев'яного покриття починають зі зняття плінтусів. Після цього рівнем перевіряють ухил і рівність підлоги. Якщо існуюча підлога має мінімальні відхилення по горизонталі і в площині, то його залишають. В іншому випадку весь паркет необхідно прибрати і потім вирівняти лаги.

Професіонали радять приступати до зняття паркету йдучи від дверного отвору. Обценьками піднімають першу дошку і встановлюють положення кріплення. Потім паркетину опускають і виймають оголилися цвяхи. Таким чином видаляють всі цвяхи з залишеного паркету.

Якщо дерев'яна підлога дощата, то її демонтаж буде значно легше і швидше. При розбиранні покриття кожен його елемент пронумеровують по порядку розташування на підлозі. Як правило, процес зняття паркетної підлоги середньої площі займає приблизно від 3 до 5 годин. Якщо кімната дуже велика, то демонтаж відповідно буде більш тривалим.

Виправлення чорнової підлоги і іирівнювання лаг

Після демонтажу паркету чорнову підлогу ретельно оглядають. Виявлені щілини між плитами перекриття та інші великі дефекти закладають спеціальним розчином. Далі, настає черга дерев'яних лаг: спочатку вирівнюють і добре зміцнюють головні, а потім - проміжні.

Коли всі лаги виставлені потрібно прибрати сміття і починатизворотний монтаж підлоги. Дошки або паркетини кріплять на саморізи по дереву. Тут, головне, щоб стара підлога була рівною, а його елементи надійно фіксувалися до лагам і лежали в одній площині.

Якщо все зроблено правильно, то в результаті повинна вийти рівна і міцна підлога, яка не скрипить і довго прослужить в якості основи під різні покриття. Підготовка такої основи займає небагато часу, а фінансові витрати стосуються лише недорогих витратних матеріалів.


Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 19 Грудня 2019 року

Теги: укладання паркету, реставрація паркету

Статтю додано: 29/Березня/2024     переглядів: 6459

    Також рекомендуємо:

    Дієвий ремонт старого паркету, або як легко і просто замінити старі дощечки паркету на нові…
    Дієвий ремонт старого паркету, або як легко і просто замінити старі дощечки паркету на нові… 10

    Всім знову доброго дня!
     Мене останнім часом часто просять по електронній пошті, щоб я розказав людям, які немають грошей на перевстановлення пакету, як все таки в домашніх умовах відреставрувати паркет, який знищився зі старості. Так от в даній статті я детально розповім як це легко і просто зробити!

     



    Також рекомендуємо:

    Коли саме краще робити відновлення паркету. Саме головне, щоб не було пізно!
    Коли саме краще робити відновлення паркету. Саме головне, щоб не було пізно! 27

    Підлога як і все піддається часу та взаємодією з навколишнім середовищем, а це означає, що якби якісно не був встановлений паркет, вічно стояти не буде. Як і у всього на землі є свій відрізок життя. Одразу у Вас може виникнути зустрічне питання: «Тоді як часто потрібно робити ремонт, чи оновлення паркету?». Однозначно на таке питання відповісти неможливо, так як на стан паркету впливають безліч чинників. Перерахую найважливіші:

    • Деревина, з якої зроблений паркет;
    • Якість укладання паркету;
    • Якість підготовки основи;
    • Вид лакового покриття;
    • Умови експлуатації паркету;
    • Інтенсивність використання підлоги;


    Також рекомендуємо:

    Для чого і чому використовують плаваючий метод укладання паркету, чи паркетної дошки
    Для чого і чому використовують плаваючий метод укладання паркету, чи  паркетної дошки 66

    Види укладання паркету

    Не всі знають, що у будівництві існує величезна кількість укладання паркету.

    Але плаваючий метод прокладки паркетної основи з'явився на ринку будівельних послуг незадовго до перебудови. Укладання паркету плаваючим способом вимагає того, щоб паркет не був приклеєний. Основа повинна бути акуратною, виразною і сухою. У квадратному приміщенні паркетні дошки розкладаються по всьому периметру у напрямку сонячних променів. Захисний шар від проникнення вологи укладається на основу, щоб уникнути утворення вогкості. Гідроізоляційний шар нагадує тонку плівку, яка викладається шматочками.


    Плаваючий метод укладання

    1. Малюється план роботи, визначається центральна точка в кімнаті, яка трохи зсувається на п'ять сантиметрів вправо.
    2. Складається візерунок паркетної дошки, напрямок візерунка має бути перпендикулярним по відношенню до входу в приміщення.
    3. Наноситься клейова основа по всій дошці і приклеюється.
    4. Закладається паркет пазами назовні, при цьому, залишається простір біля стін в один сантиметр.
    5. Перший ряд повинен бути прямим, потім укладається до упору в стіну.
    6. Фахівці рекомендують укладати плаваючий паркет у формі ялинки.