Глибинна цінність та справжня елітність масивної дошки шляхом Америки і старого світу до України

Масивна дошка, Паркетна дошка

Все наше сьогодення ґрунтується на досвіді і традиціях попередніх поколінь: основи будівельної справи, кулінарні рецепти, правила поведінки в суспільстві - всі ці правила і технології століттями передавалися від покоління до покоління. Так, яку б з сфер нашого життя ми не розглядали, скрізь минуле дає про себе знати. Наприклад, сьогодні особливою популярністю користується дерев'яна підлога, створена з цілісних масивних дощок із застосуванням спеціальних технологій обробки деревини. А виявляється, що масивна дошка - це одне з найстаріших підлогових покриттів, яке традиційно настилалось в багатих будинках Старого Світу і Америки.

Практичні європейці і американці, що фактично є приймачами їх культури, вважали, що саме дерев'яна підлога, дубовий паркет і масивна дошка, зокрема, є самим довговічним і красивим покриттям для будинку. Також в Європі і Америці в моді був і сам паркет, однак на його виробництво і укладання йшло набагато більше часу і коштів, внаслідок чого дозволити собі таку розкіш могли не всі.

Масивна дошка використовувалася в багатьох будинках ще задовго до того, як з'явився сам паркет і його сучасні аналоги - ламінована підлога. Дане підлогове покриття являє собою цільний натуральний дерев'яний масив, що дозволяє надати підлозі особливу міцність і довговічність. Зовні це чимось нагадує паркет, однак значно відрізняється від планок розмірами.

Властивості масивної дошки багато в чому залежать від товщини використовуваного дерев'яного матеріалу. Так, чим таке покриття ширше, тим вищі механічні властивості майбутньої підлоги, а відповідно і служити таке підлогове покриття буде довше.

На сьогоднішній день масивна дошка і дубовий паркет визнаються самими екологічно чистими покриттями, використовуваними як в громадських приміщеннях, так і в квартирах і приватних будинках. Натуральна деревина, просочена спеціальними лаками, не викликає алергій і не схильна до гниття. Укладання масивної дошки мало чим відрізняється від укладання паркету - єдина різниця полягає в розмірах використовуваних деталей.

Масивна дошка може виготовлятися з деревини різних кольорів і відтінків, це обумовлюється умовами виростання і видом обраного дерева. А от сучасні технології обробки дозволяють зробити це покриття таким же довговічним, як старовинний дубовий паркет в палацах і залах Європи.

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 26 грудня 2017 року

Теги: Масивна дошка, паркетна дошка

Статтю додано: 22/Січня/2018     переглядів: 825