Перша в інтернеті повна і зі всіма подробицями історія масивної дошки! Авторська стаття

Масивна дошка, Історія Масивної Дошки, Історія Паркету

В Компанії ФАЙНІ ПІДЛОГИ одним із головних приорітетів продукції є масивна дошка з натурального дерева, також наша Компанія виготовляє готову до встановлення дошку – детальніше дивіться тут. Буде доцільним розповісти історію самої масивної дошки, через які вдосконалення вона пройшла, щоб стати такою ідеальною і вишуканою, якою вона являється на сьогоднішній день. Дана історія взята з правдивих джерел та фактів, тому думаю буде цікаво всім любителям підлоги з натурального дерева, а також і фахівцям в цій сфері!

Так от масивна дошка - один з найдавніших видів підлогового покриття. Вона існує рівно стільки ж, скільки дерев'яні підлоги як такі. Навіть, коли люди ще не вміли пиляти колоди, їх кололи уздовж волокон і використовували для влаштування підлог, укладаючи плоскою стороною вгору прямо на землю.

У нашій країні дошка з масиву протягом століть не мала гідної альтернативи. У суворому кліматі України  дерев'яні підлоги забезпечували комфортність житлового простору, зберігали тепло і частково регулювали вологість повітря в приміщеннях.

У Древні часи підлоги в будинках і храмах настилались з пластин (колоди, розщеплені навпіл) або шалівок (товстих дощок). На першому (житловому) поверсі матеріал укладався на лаги, на другому і вище - по балках. Товсті дошки настилались по довжині приміщення. Знизу дерев'яне перекриття витісувалось «в лас» (в єдину площину) або підшивалось дошками «напряму» або «в косу». У соборах і церквах при укладанні підлог пластини нерідко набиралися «врозбіжку», при цьому поздовжні і поперечні стики заповнювалися вапняним розчином.

Як бачимо – не просто було влаштувати собі підлогу.

У Київській Русі виготовлялися підлоги з широких дерев'яних дощок, покладених уздовж приміщення на поперечні балки. Подібні дощаті підлоги проводилися переважно з м'яких хвойних порід, при цьому довжина дощок могла досягати 2-2.5 метрів, а товщина перевищувала 20-30 мм. Для особливо значущих суспільних або княжих будівель дерев'яний настил укладався в декілька шарів. Основним способом обробки поверхні дерев'яних підлог було просочення топленим салом, лугом або органічними фарбувальними складами, а способом догляду - миття і скріблення із застосуванням розчину лугу і піску.

На початку XVI століття в боярських хоромах і багатих міських будинках стали настилати дубові підлоги. Дошки бездоганної якості і благородної текстури укладалися «в косяк» («ялинкою»). Заклепки частіше кріпили на основу з м'якої деревини, здебільшого з сосни. Надійним покриттям підлоги вважалося також щільне укладання дерев'яних брусків у формі цегли, шви між якими заповнювалися сумішшю вапна і смоли.

Далі з розвитком технологій машинної обробки деревини (XVIII століття) почалася ера масового промислового виробництва паркету. Масивна дошка «покинула» респектабельні інтер'єри палаців і дворянських садиб. За нею надовго закріпилася репутація демократичного і невибагливого матеріалу. Дощаті підлоги прикрашали хати заможних селян і будинки простих городян.

Щоб дошки зберігали первісну жовтизну, підлоги при митті відтирали скребком. З середини XIX століття дерев'яне підлогове покриття стали фарбувати. Застосування олійної фарби істотно знизило технічні та естетичні вимоги до матеріалу: товщина підлогової дошки зменшилася з 80 до 32-40 мм, а фактура поверхні і зовсім втратила будь-яке значення.

Розквіт культури виробництва масивної дошки в Європі припадає на середні віки. Будівельники клали підлоги з деревини, так як дерево краще зберігає тепло, легше, більш пружно, та й лісові ресурси в той час здавалися невичерпними. Підлогову дошку стелили в замках Англії, Франції і Швейцарії, як правило, використовуючи деревину дуба. Теслі підбирали дошки різної довжини і ширини (як виходило з дерева), сушили їх на вулиці по кілька років, вручну все обробляли і укладали, після чого ще вручну циклювали і покривали доступними тоді засобами (різними маслами), або натирали бджолиним воском.

Дубова дошка лежала по 200 і більше років, а в деяких будинках в Європі і Америці лежить і по сей день, адже з роками вона стає тільки твердіша. Вона не витирається як ламінат, а набуває благородні шрами-вмятинки від каблуків і камінчиків, а текстура виявляється і стає рельєфною від багатьох десятиліть прибирання щітками

Відродженням колишньої слави масивна дошка зобов'язана закордонним виробникам - технологія масового виробництва різнодільної дошки з'явилася в Америці. Але у американців дошки виходили досить вузькі і короткі. В Європі ж масивну дошку з переходом на масове виробництво стали робити стандартних довжин, і тільки у Франції і Англії окремі компанії як і раніше в напів-ручному режимі продовжували виробляти дуже дорогу різнодільну дошку, де кожна планка була унікальна. На мою думку і зараз є такі поодинокі замовлення для мільярдерів, які цінують справжню оригінальність та багатство деревини!

З появою спеціальних італійських верстатів для обробки разнодільної дошки на початку цього століття з'явилася можливість робити на потоці дошку, яка дійсно є аналогом старовинної дошки для підлоги. Американська компанія Finex однією з перших запустила нову технологію, використовуючи досвід Нового Світу, а також останні досягнення італійського і німецького верстатобудування. Їх дошка тепер продається в Європі, Північній Америці та в Україні.

Нове покоління масивної дошки проводиться з цільної деревини цінних порід і має товщину не менше 15 мм, ширину не менше 10 см і довжину від 50 см до 2 ÷ 3 м. Сучасна масивна дошка має шип-паз, що дозволяє укладати матеріал за тією ж технологією, що і штучний паркет. Планки поставляються як в натуральному вигляді, так і оброблені лаком, воском або олією! Компнаія ФАЙНІ ПІДЛОГИ широко спеціалізується на виготовлені Готової масивної дошки до встановлення, деталі тут!

Сьогодні масивна дошка - це самий високоякісний, елітний продукт в асортименті підлогового  покриття з дерева, при цьому самий довговічний (термін життя такої підлоги 100 років і більше) і абсолютно екологічна (ніяких формальдегідних смол). Масивна підлога - це престижно, стильно і модно!

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 3 лютого 2017 року.

Теги: Історія Масивної Дошки, Масивна дошка, Історія Паркету

Статтю додано: 19/Грудня/2018     переглядів: 9835

  Також рекомендуємо:

  Всі етапи Підготовки та Розрахунку супутних матеріалів, які є необхідними для укладання масивної Дошки
  Всі етапи Підготовки та Розрахунку супутних матеріалів, які є необхідними для укладання масивної Дошки 22

  Підлога з масивної  дошки, як і інші види покриття вимагає спеціальної підготовки та розрахунку всіх супутних матеріалів перед укладанням. Тому компанія ФАЙНІ ПІДЛОГИ серйозно та відповідально підходить до вибору матеріалу, з якого буде виготовлена Ваша неповторна підлога.



  Також рекомендуємо:

  Глибинна цінність та справжня елітність масивної дошки шляхом Америки і старого світу до України
  Глибинна цінність та справжня елітність масивної дошки шляхом Америки і старого світу до України 34

  Все наше сьогодення ґрунтується на досвіді і традиціях попередніх поколінь: основи будівельної справи, кулінарні рецепти, правила поведінки в суспільстві - всі ці правила і технології століттями передавалися від покоління до покоління. Так, яку б з сфер нашого життя ми не розглядали, скрізь минуле дає про себе знати. Наприклад, сьогодні особливою популярністю користується дерев'яна підлога, створена з цілісних масивних дощок із застосуванням спеціальних технологій обробки деревини. А виявляється, що масивна дошка підлоги - це одне з найстаріших підлогових покриттів, яке традиційно настилалось в багатих будинках Старого Світу і Америки.

  Практичні європейці і американці, що фактично є приймачами їх культури, вважали, що саме дерев'яна підлога, дубовий паркет і масивна дошка, зокрема, є самим довговічним і красивим покриттям для будинку. Також в Європі і Америці в моді був і сам паркет, однак на його виробництво і укладання йшло набагато більше часу і коштів, внаслідок чого дозволити собі таку розкіш могли не всі.



  Також рекомендуємо:

  ВПЕРШЕ! Самі передові рекомендації дизайнерів інтер'єру Вашої стильної підлоги!
  ВПЕРШЕ! Самі передові рекомендації дизайнерів інтер'єру Вашої стильної підлоги! 42

  Ви підбираєте килим в дитячу кімнату, спальню або вітальню? Яку роль в правильному виборі килима грає колір і фактура підлогового покриття?

  Чи є якісь правила, якими потрібно керуватися, підбираючи килим під ламінат, паркет або паркетну дошку? Компанія ФАЙНІ ПІДЛОГИ проаналізувала рекомендації дизайнерів інтер'єру в цьому відношенні і наводимо деякі з них.

   

  КИЛИМ І ПІДЛОГОВЕ ПОКРИТТЯ - невід'ємна частина ОДНІЄЇ КАРТИНИ

  Розглядаючи інтер'єри приміщень від провідних дизайнерів, можна помітити, що в 90% випадків килими не покривають підлогу повністю. Чому? Справа в тому, що будь-який дизайнер розглядає підлогове покриття як декоративну рамку, подібно паспарту в картині, на якій можна ефектно розмістити килимове полотно. Килим, тонко гармонізує з покриттям підлоги, прикрашає кімнату, робить приміщення вишуканим і затишним.



  Також рекомендуємо:

  Надсучасна підлога та її різновиди
  Надсучасна підлога та її різновиди 44

  Люди завжди прямують за останніми піками моди та тренду ринку і ремонт не обійшовся без таких звичаїв. Звісно мова йде про підлогове покриття і багато хто може догадатись, що завжди і від того часу, коли з'явився ламінат і є в тренді, так як ціна низька на нього і встановлювати не важко. Але це омана, так як паркетна масивна дошка і є в тренді і в моді довгі роки і мабуть так і надалі буде і зараз я Вам поясню чому!

  Так от одним з варіантів оригінального покриття для підлоги є паркетна масивна дошка. Така підлога завжди виглядає цікаво, доглянуто, благородно.

  Та й в практичному застосуванні покриття з паркетних дощок набагато довговічніше. А основні параметри масиву виділяють його зі всього ряду підлогового покриття. До речі, якщо в процесі укладання потрібні будуть супутні матеріали, такі як - клей, лак, плінтуси та інше, то купити їх можна на сайті www.ivan-parket.at.ua також.