Перша в інтернеті повна і зі всіма подробицями історія масивної дошки! Авторська стаття

Масивна дошка, Історія Масивної Дошки, Історія Паркету

В Компанії ФАЙНІ ПІДЛОГИ одним із головних приорітетів продукції є масивна дошка з натурального дерева, також наша Компанія виготовляє готову до встановлення дошку – детальніше дивіться тут. Буде доцільним розповісти історію самої масивної дошки, через які вдосконалення вона пройшла, щоб стати такою ідеальною і вишуканою, якою вона являється на сьогоднішній день. Дана історія взята з правдивих джерел та фактів, тому думаю буде цікаво всім любителям підлоги з натурального дерева, а також і фахівцям в цій сфері!

Так от масивна дошка - один з найдавніших видів підлогового покриття. Вона існує рівно стільки ж, скільки дерев'яні підлоги як такі. Навіть, коли люди ще не вміли пиляти колоди, їх кололи уздовж волокон і використовували для влаштування підлог, укладаючи плоскою стороною вгору прямо на землю.

У нашій країні дошка з масиву протягом століть не мала гідної альтернативи. У суворому кліматі України  дерев'яні підлоги забезпечували комфортність житлового простору, зберігали тепло і частково регулювали вологість повітря в приміщеннях.

У Древні часи підлоги в будинках і храмах настилались з пластин (колоди, розщеплені навпіл) або шалівок (товстих дощок). На першому (житловому) поверсі матеріал укладався на лаги, на другому і вище - по балках. Товсті дошки настилались по довжині приміщення. Знизу дерев'яне перекриття витісувалось «в лас» (в єдину площину) або підшивалось дошками «напряму» або «в косу». У соборах і церквах при укладанні підлог пластини нерідко набиралися «врозбіжку», при цьому поздовжні і поперечні стики заповнювалися вапняним розчином.

Як бачимо – не просто було влаштувати собі підлогу.

У Київській Русі виготовлялися підлоги з широких дерев'яних дощок, покладених уздовж приміщення на поперечні балки. Подібні дощаті підлоги проводилися переважно з м'яких хвойних порід, при цьому довжина дощок могла досягати 2-2.5 метрів, а товщина перевищувала 20-30 мм. Для особливо значущих суспільних або княжих будівель дерев'яний настил укладався в декілька шарів. Основним способом обробки поверхні дерев'яних підлог було просочення топленим салом, лугом або органічними фарбувальними складами, а способом догляду - миття і скріблення із застосуванням розчину лугу і піску.

На початку XVI століття в боярських хоромах і багатих міських будинках стали настилати дубові підлоги. Дошки бездоганної якості і благородної текстури укладалися «в косяк» («ялинкою»). Заклепки частіше кріпили на основу з м'якої деревини, здебільшого з сосни. Надійним покриттям підлоги вважалося також щільне укладання дерев'яних брусків у формі цегли, шви між якими заповнювалися сумішшю вапна і смоли.

Далі з розвитком технологій машинної обробки деревини (XVIII століття) почалася ера масового промислового виробництва паркету. Масивна дошка «покинула» респектабельні інтер'єри палаців і дворянських садиб. За нею надовго закріпилася репутація демократичного і невибагливого матеріалу. Дощаті підлоги прикрашали хати заможних селян і будинки простих городян.

Щоб дошки зберігали первісну жовтизну, підлоги при митті відтирали скребком. З середини XIX століття дерев'яне підлогове покриття стали фарбувати. Застосування олійної фарби істотно знизило технічні та естетичні вимоги до матеріалу: товщина підлогової дошки зменшилася з 80 до 32-40 мм, а фактура поверхні і зовсім втратила будь-яке значення.

Розквіт культури виробництва масивної дошки в Європі припадає на середні віки. Будівельники клали підлоги з деревини, так як дерево краще зберігає тепло, легше, більш пружно, та й лісові ресурси в той час здавалися невичерпними. Підлогову дошку стелили в замках Англії, Франції і Швейцарії, як правило, використовуючи деревину дуба. Теслі підбирали дошки різної довжини і ширини (як виходило з дерева), сушили їх на вулиці по кілька років, вручну все обробляли і укладали, після чого ще вручну циклювали і покривали доступними тоді засобами (різними маслами), або натирали бджолиним воском.

Дубова дошка лежала по 200 і більше років, а в деяких будинках в Європі і Америці лежить і по сей день, адже з роками вона стає тільки твердіша. Вона не витирається як ламінат, а набуває благородні шрами-вмятинки від каблуків і камінчиків, а текстура виявляється і стає рельєфною від багатьох десятиліть прибирання щітками

Відродженням колишньої слави масивна дошка зобов'язана закордонним виробникам - технологія масового виробництва різнодільної дошки з'явилася в Америці. Але у американців дошки виходили досить вузькі і короткі. В Європі ж масивну дошку з переходом на масове виробництво стали робити стандартних довжин, і тільки у Франції і Англії окремі компанії як і раніше в напів-ручному режимі продовжували виробляти дуже дорогу різнодільну дошку, де кожна планка була унікальна. На мою думку і зараз є такі поодинокі замовлення для мільярдерів, які цінують справжню оригінальність та багатство деревини!

З появою спеціальних італійських верстатів для обробки разнодільної дошки на початку цього століття з'явилася можливість робити на потоці дошку, яка дійсно є аналогом старовинної дошки для підлоги. Американська компанія Finex однією з перших запустила нову технологію, використовуючи досвід Нового Світу, а також останні досягнення італійського і німецького верстатобудування. Їх дошка тепер продається в Європі, Північній Америці та в Україні.

Нове покоління масивної дошки проводиться з цільної деревини цінних порід і має товщину не менше 15 мм, ширину не менше 10 см і довжину від 50 см до 2 ÷ 3 м. Сучасна масивна дошка має шип-паз, що дозволяє укладати матеріал за тією ж технологією, що і штучний паркет. Планки поставляються як в натуральному вигляді, так і оброблені лаком, воском або олією! Компнаія ФАЙНІ ПІДЛОГИ широко спеціалізується на виготовлені Готової масивної дошки до встановлення, деталі тут!

Сьогодні масивна дошка - це самий високоякісний, елітний продукт в асортименті підлогового  покриття з дерева, при цьому самий довговічний (термін життя такої підлоги 100 років і більше) і абсолютно екологічна (ніяких формальдегідних смол). Масивна підлога - це престижно, стильно і модно!

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 3 лютого 2017 року.

Теги: Історія Масивної Дошки, Масивна дошка, Історія Паркету

Статтю додано: 02/Травня/2024     переглядів: 10386

    Також рекомендуємо:

    Всі етапи Підготовки та Розрахунку супутних матеріалів, які є необхідними для укладання масивної Дошки
    Всі етапи Підготовки та Розрахунку супутних матеріалів, які є необхідними для укладання масивної Дошки 22

    Підлога з масивної  дошки, як і інші види покриття вимагає спеціальної підготовки та розрахунку всіх супутних матеріалів перед укладанням. Тому компанія ФАЙНІ ПІДЛОГИ серйозно та відповідально підходить до вибору матеріалу, з якого буде виготовлена Ваша неповторна підлога.



    Також рекомендуємо:

    Глибинна цінність та справжня елітність масивної дошки шляхом Америки і старого світу до України
    Глибинна цінність та справжня елітність масивної дошки шляхом Америки і старого  світу до України 34

    Все наше сьогодення ґрунтується на досвіді і традиціях попередніх поколінь: основи будівельної справи, кулінарні рецепти, правила поведінки в суспільстві - всі ці правила і технології століттями передавалися від покоління до покоління. Так, яку б з сфер нашого життя ми не розглядали, скрізь минуле дає про себе знати. Наприклад, сьогодні особливою популярністю користується дерев'яна підлога, створена з цілісних масивних дощок із застосуванням спеціальних технологій обробки деревини. А виявляється, що масивна дошка підлоги - це одне з найстаріших підлогових покриттів, яке традиційно настилалось в багатих будинках Старого Світу і Америки.

    Практичні європейці і американці, що фактично є приймачами їх культури, вважали, що саме дерев'яна підлога, дубовий паркет і масивна дошка, зокрема, є самим довговічним і красивим покриттям для будинку. Також в Європі і Америці в моді був і сам паркет, однак на його виробництво і укладання йшло набагато більше часу і коштів, внаслідок чого дозволити собі таку розкіш могли не всі.



    Також рекомендуємо:

    ВПЕРШЕ! Самі передові рекомендації дизайнерів інтер'єру Вашої стильної підлоги!
    ВПЕРШЕ! Самі передові рекомендації дизайнерів інтер'єру Вашої стильної підлоги! 42

    Ви підбираєте килим в дитячу кімнату, спальню або вітальню? Яку роль в правильному виборі килима грає колір і фактура підлогового покриття?

    Чи є якісь правила, якими потрібно керуватися, підбираючи килим під ламінат, паркет або паркетну дошку? Компанія ФАЙНІ ПІДЛОГИ проаналізувала рекомендації дизайнерів інтер'єру в цьому відношенні і наводимо деякі з них.

     

    КИЛИМ І ПІДЛОГОВЕ ПОКРИТТЯ - невід'ємна частина ОДНІЄЇ КАРТИНИ

    Розглядаючи інтер'єри приміщень від провідних дизайнерів, можна помітити, що в 90% випадків килими не покривають підлогу повністю. Чому? Справа в тому, що будь-який дизайнер розглядає підлогове покриття як декоративну рамку, подібно паспарту в картині, на якій можна ефектно розмістити килимове полотно. Килим, тонко гармонізує з покриттям підлоги, прикрашає кімнату, робить приміщення вишуканим і затишним.



    Також рекомендуємо:

    Надсучасна підлога та її різновиди
    Надсучасна  підлога та її різновиди 44

    Люди завжди прямують за останніми піками моди та тренду ринку і ремонт не обійшовся без таких звичаїв. Звісно мова йде про підлогове покриття і багато хто може догадатись, що завжди і від того часу, коли з'явився ламінат і є в тренді, так як ціна низька на нього і встановлювати не важко. Але це омана, так як паркетна масивна дошка і є в тренді і в моді довгі роки і мабуть так і надалі буде і зараз я Вам поясню чому!

    Так от одним з варіантів оригінального покриття для підлоги є паркетна масивна дошка. Така підлога завжди виглядає цікаво, доглянуто, благородно.

    Та й в практичному застосуванні покриття з паркетних дощок набагато довговічніше. А основні параметри масиву виділяють його зі всього ряду підлогового покриття. До речі, якщо в процесі укладання потрібні будуть супутні матеріали, такі як - клей, лак, плінтуси та інше, то купити їх можна на сайті www.ivan-parket.at.ua також.
     



    Також рекомендуємо:

    Що краще обирати ? Паркет чи Масивну дошку?
    Що краще обирати ? Паркет чи Масивну дошку? 57

    Власний досвід

    Сьогодні піде мова про те, що краще обрати для Вашого підлогового покриття. Особисто я завжди з власного досвіду надаю перевагу Масивній дошці, але і Штучний паркет теж хороший, тому я і хочу в даній статті допомогти і Вам розібратись у виборі Вашої майбутньої підлоги!


    Вибір

    При виборі підлогового покриття багато стикаються з вибором паркету у вигляді набірного штучного або цільного масивного. Такого матеріал є самим екологічним, оскільки в його складі знаходяться тільки натуральні матеріали.

    Кожен з цих видів має ряд своїх переваг і недоліків, докладного опису яких присвячена ця стаття. Після прочитання ви зрозумієте до чого віднести свій вибір.


    Особливості Штучного паркету


    Простота монтажу та догляду;

    Широкий вибір різновидів і колірних рішень;

    Цінова політика Штучного паркету трохи дешевша, в порівнянні з масивною дошкою;



    Також рекомендуємо:

    Чому потрібно обирати саме Масивну дошку
    Чому потрібно обирати саме Масивну дошку 64

    Перевірено часом

    Вже багато років масивні дошки для підлоги представлені у вигляді планок з цілісних масивів натурального дерева.

    Водночас вони мають вигляд класичного штучного паркету, тільки більш переважаючих розмірів. Укладання такого покриття може проводитися клеєм шип-пазовим з'єднанням або без клею замковим з'єднанням.


    Як правильно обрати Масивну Дошку?

    Звичайно, зазвичай покупці починають спочатку шукати відповідний колір. Масивні дошки можуть мати натуральний природний колір або природний відтінок зроблений штучним способом. Для збереження природного відтінку використовують натуральний лак або масло. Бувають тоновані темні або світлі відтінки. Крім цього, дошки забарвлюють емаллю. Фарбу наносять із заповненням всіх порів. У таких масивних дощок досить висока декоративність.

    У певних групах деревних порід є своя відмітна гамма кольорів. Вони бувають: традиційними - теплувато-жовтими, екзотичними - червоними відтінками.

    Далі покупець починає цікавитися породою. У кожної породи є свої індивідуальні характеристики: вологостійкість, твердість, довговічність і реставраційні особливості.