Нове відкриття у сфері підлоги - Паркетна дошка однополосна!

Паркетна дошка однополосна, Паркетна дошка

Початок

Існуючі покриття для підлоги до недавнього часу не викликали ніяких розбіжностей споживачів щодо їх вартості та зовнішнього вигляду. Так, безсумнівним лідером за якістю, довговічності і натуральності був паркет, досить недорогим, естетично привабливим і синтетичним - ламінат, ну і найдешевшим - лінолеум. Однак поява на будівельному ринку однополосної паркетної дошки в корені вплинуло на ставлення споживачів до підлогового покриття.

 

Однополосна паркетна дошка

Однополосна паркетна дошка за вартістю може зрівнятися з якісним ламінатом, а по практичності і зовнішньому вигляду лише незначно поступається штучному паркету. Причиною високої вартості і одночасно привабливості паркету є на 100% натуральна деревина, що застосовується для його виготовлення. А планка паркетної дошки складається з трьох шарів. Основою, як і у ламінату, є фанера, посередині розташований брусок натуральної ялини або сосни, і тільки зверху кріпиться шпон натурального дерева. Саме багатошаровість планки паркетної дошки дозволяє виробникові економити на натуральній деревині і, відповідно, знижувати ціну на покриття. Але при цьому зовнішній вигляд паркетної дошки однополосної зовні практично не відрізняється від паркету. Адже шпон використовується самих різних порід, в тому числі міцного дуба або горіха, красивою вишні, світлого клена і екзотичного мербау, венге і т.д. Крім того, товщина декоративного шару дозволяє після закінчення часу реставрувати паркетну дошку, а особливий шар укладання шарів планки не дозволяє дошці розсихатися в спеку і набухати від вологи.

 

У порівнянні

Перш за все, потрібно відзначити зовнішні відмінні риси однополосної, двополосної і трьохполосної паркетної дошки. Однополосна дошка імітує масивну дошку. Як правило ширина такої дошки варіюється від 90 до 200 мм. Виглядає така дошка дуже благородно і респектабельно. Процес виробництва паркетної дошки однополосної досить трудомісткий, так як верхній, досить широкий шар повинен бути виконаний з єдиного монолітного шпону деревини, через що вартість такої дошки значно вище ніж дво- або трьошарової дошки. Але в порівнянні з аналогічною масивною дошкою таких же розмірів паркетна дошка однополосна буде коштувати приблизно в 1,5-2 рази дешевше, а виглядати буде не гірше, а може навіть і краще. Пов'язано це з тим, що заводське покриття лаком або маслом як правило якісніше, ніж покриття, виконане безпосередньо на місці укладання. Ще потрібно відзначити, що основа, на яку планується укладати однополосну дошку, має бути дуже рівною.

 

Однополосна паркетна дошка в інтер'єрі

Вибір декоративного шару паркетної дошки в тих чи інших приміщеннях багато в чому залежить від уподобань господарів. Але все-таки при цьому варто враховувати відповідність особливостей приміщення і функціональних характеристик деревини:

 • Покриття для підлоги в передпокої має бути зносостійким, а в кухні і ванній кімнаті ще й вологостійким. Тому для даних приміщень підійде міцна і стабільна до вологи однополосна паркетна дошка з дуба, горіха, модрини або венге;
 • особливі вимоги пред'являються до підлогового покриття для приміщення з «теплими підлогами». Для таких підлог найкраще вибрати паркетну дошку з шпоном дуба, горіха, ясена або мербау, які не схильні до деформації при нагріванні.

У всі інші кімнати, не обладнані системою «тепла підлога», які не піддаються впливу вологи або підвищених фізичних навантажень можна вибирати однополосну паркетну дошку з шпоном будь-якого вподобаного дерева.

Стаття підготована Іваном Ущапівським директором Компанії Файні Підлоги 22 січня 2018 року

Теги: Паркетна дошка однополосна, паркетна дошка

Статтю додано: 17/Жовтня/2018     переглядів: 19208

  Також рекомендуємо:

  Масивна дошка – з давних часів вважається елегантним природним покриттям. І знову вкінці дуже цінна порада!
  Масивна дошка – з давних часів вважається елегантним природним покриттям. І знову вкінці дуже цінна порада! 6

  Компанія ФАЙНІ ПІДЛОГИ завжди вшановувала та вшановує підлогове покриття тільки з натурального дерева. І все таки, паркетна дошка вважається самою багатою на мальовничу та неповторну  текстуру підлогового покриття. І я зробив висновок, що серед безлічі підлогових покриттів для дому та офісу, вироби з натуральних природних матеріалів продовжують залишатися популярними. І найкращим варіантом, що демонструє естетичний зовнішній вигляд, довговічність і надійність, як і раніше є деревина.  Також рекомендуємо:

  Глибинна цінність та справжня елітність масивної дошки шляхом Америки і старого світу до України
  Глибинна цінність та справжня елітність масивної дошки шляхом Америки і старого світу до України 34

  Все наше сьогодення ґрунтується на досвіді і традиціях попередніх поколінь: основи будівельної справи, кулінарні рецепти, правила поведінки в суспільстві - всі ці правила і технології століттями передавалися від покоління до покоління. Так, яку б з сфер нашого життя ми не розглядали, скрізь минуле дає про себе знати. Наприклад, сьогодні особливою популярністю користується дерев'яна підлога, створена з цілісних масивних дощок із застосуванням спеціальних технологій обробки деревини. А виявляється, що масивна дошка підлоги - це одне з найстаріших підлогових покриттів, яке традиційно настилалось в багатих будинках Старого Світу і Америки.

  Практичні європейці і американці, що фактично є приймачами їх культури, вважали, що саме дерев'яна підлога, дубовий паркет і масивна дошка, зокрема, є самим довговічним і красивим покриттям для будинку. Також в Європі і Америці в моді був і сам паркет, однак на його виробництво і укладання йшло набагато більше часу і коштів, внаслідок чого дозволити собі таку розкіш могли не всі.